Kiedyś ci wybaczę

Ewa Bauer
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Kiedyś ci wybaczę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

 Michael Neubiner opuścił dom w Łanach jako młody chłopiec, chcąc znaleźć szczęście w mieście. Zdobywa tytuł mistrza cechu piekarzy, bierze za żonę córkę znanego potentata, wiedzie na pozór szczęśliwe życie w Kołomyi, jednak w sercu wciąż czuje niepokój. Czy tajemnice, które skrywa wyjdą kiedyś na jaw? Kim jest i dlaczego przez lata nie ma kontaktu z rodziną? Bohaterowie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości i znaleźć odpowiedź na pytanie kim są. Mieszanka narodowości we Lwowie, walki o władzę i ruchy niepodległościowe sprawiają, że ktoś kto jednego dnia piastuje najwyższe urzędy, kolejnego ukrywa się, by nie paść ofiarą niezadowolonej z tego faktu społeczności. Najgorsze jednak są wyrzuty sumienia, które stawiają pytanie już nie tylko o narodowość, ale przede wszystkim o człowieczeństwo.
To opowieść o codziennym życiu, narodzinach i śmierci, radościach i smutkach, a także próbie odnalezienia własnej tożsamości, o którą niełatwo w społeczeństwie wielonarodowościowym, na terenach, gdzie kilka mocarstw ściera się o władzę. To opowieść o lokalnych obyczajach, budowaniu z niczego, problemach zwykłych, a zarazem wyjątkowych ludzi. Wreszcie to opowieść o uczuciach, relacjach międzyludzkich i wstydliwych tajemnicach. 
Data wydania: 2020-03-11
ISBN: 978-83-66481-18-3, 9788366481183
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Tułacze życie, tom 2
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Ewa Bauer Ewa Bauer Prawniczka z wykształcenia, ale jej miłością jest literatura. Interesuje się psychologią. Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem była jej debiutancka powieść „W nadzi...

Pozostałe książki:

W nadziei na lepsze jutro Kurhanek Maryli Ucieczka przed życiem Za nasze winy Nigdy nie zapomnę
Wszystkie książki Ewa Bauer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy dla kłamstwa jest usprawiedliwienie?

24.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

" Gdzie jest przyznanie się, tam jest przebaczenie." Kiedyś Ci wybaczę to druga część Tułaczego życia Ewy Bauer. O pierwszej części, która wywarła na mnie ogromne wrażenie mogliście przeczytać tutaj: @Link Prawdę mówiąc z niecierpliwością czekałam aż wpadnie w moje ręce druga część, bo po pierwsze Za nasze winy mnie zauroczyło, po drugie okładk... {} Recenzja książki Kiedyś ci wybaczę

@rudemysli71@rudemysli71 {}× 4

Przebaczenie

22.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Trzech synów, a ojcowizna jedna. Jak podzielić majątek sprawiedliwie? W pierwszej części cyklu "Tułacze życie" mogliśmy śledzić losy najmłodszego brata, Augustina. W kolejnej odsłonie trylogii Ewa Bauer opisuje historię Michaela, środkowego Neubinera. Fabuła Michaela Neubinera nie pociąga życie na wsi. Wyjeżdża z Łanów do Lwowa, aby kształcić się... {} Recenzja książki Kiedyś ci wybaczę

@asiaczytasia@asiaczytasia {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Zakreconaa_19
2020-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Hejka!

Macie jakieś plany na weekend? U mnie będzie w połowie pracujący. 🙈

Znacie serię "Tułacze życie" od Ewy Bauer? Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać 1 część "Za nasze winy", historia w niej zawarta spodobała mi się na tyle, że z wielką przyjemnością przeczytałam kontynuację, 2 część to "Kiedyś Ci wybaczę". Poznajemy dalsze losy rodziny Neubiner.

Michael Neubiner jako młody chłopak opuszcza dom rodzinny w Łanach. Aby pojąć za żonę Donatę musi zdać mistrzowsko egzamin na piekarza. Wraz z żoną założył rodzinę w Kołomyi, wiodą tam w miarę spokojne życie, jednak Donata nie wie, że mąż skrywa przed nią tajemnice. Czy sekrety młodego mężczyzny wyjdą na jaw?
Bohaterowie zmagają się z trudem codzinnego życia. Będzie im towarzyszyła miłość i szczęście, oraz smutek i śmierć.

"Czasem bywa tak, że tragedia ludzi dzieli, a nie zbliża. Człowiek woli zamknąć się w świecie swoich myśli, zamiast współdzielić je z innymi."

"Kiedyś Ci wybaczę" to historia, która pokazuje jak ważne są więzy rodzinne, a także szacunek do drugiej osoby.
2 część czytało mi się również dobrze, a to za sprawą lekkiego pióra autorki. Historia rodziny Neubiner przeplatają jest z wątkami historycznymi, jest to tak napisane, że chce się czytać, a czytelnik się nie nudzi.

Ci którzy nie znają jeszcze autorki to zachęcam do sięgnięcia po sagę.

Dziękuję wydawnictwu Replika za egzemplarz książki.

{}× 4 | link |
@ewfor
2021-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Muszę przyznać, że do sag rodzinnych podchodzę dość sceptycznie, chociaż nie mogę zaprzeczyć, że lubię tego typu literaturę. Przyznam również, że zawsze podziwiałam osoby, które odważyły się pisać sagi. To trudne i myślę, że trzeba bardzo się skupić, aby rzetelnie wprowadzić z fabułę wszystkich bohaterów

W tej książce jest sporo osób, losy jednych są opisane bardzo szczegółowo, a innych pobieżnie. Nie ukrywam, że chwilami gubiłam się w tych wszystkich krewnych, powinowatych, żonach, mężach, braciach czy dzieciach. Ale autorka zadbała o to, aby w głowie czytelnika nie nastąpił zbytni chaos i zaraz na początku książki umieściła drzewo genealogiczne rodziny Neubinerów zaczynające się od najstarszych, ale moim zdaniem również najważniejszych osób. I przyznam szczerze, że podczas czytania często zaglądałam do tej „ściągi”.

Losy ludzi opisanych w tej powieści, to niejednokrotnie trudne i smutne lata, w których śmierć królowała mocno w każdym pokoleniu. Jest sporo miłości i małżeństw, chociaż moim zdaniem trochę mało takiego emocjonalnego romansu. Ale taki był widocznie zamysł autorki, aby pokazać zwyczajne, proste życie ludzi, pełne wyzwań i wyrzeczeń, ale często również ciepłe i pełne miłości.

Jest zatem nostalgicznie, a książka została napisana językiem bardzo odpowiednim do epoki w jakiej umieszczona została fabuła.

Wyraziści i nietuzinkowi bohaterowie od początku wzbudzają zarówno litość jak i ...

{} | link |
KA
2021-04-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Druga część sagi "Tułacze życie" Ewy Bauer.
Tym razem książka jest bardziej poukładana i przedstawia losy Michaela Neubinera, który opuścił rodzinny dom w Łanach, pragnąc zostać piekarzem. W Kołomyi poznaje córkę piekarza Donatę, z którą po zdaniu egzaminów żeni się i ma dwójkę dzieci. Trzecie dziecko, które Donata rodzi w dojrzałym wieku umiera na zarazę. Donata nie może poradzić sobie ze śmiercią dziecka i powoli zatraca się w obłędzie. Michael, skrywa przed żoną tajemnicę, a wyrzuty sumienia nie pozwalają mu spokojnie spać. Raz podjęta błędna decyzja, a później niedopowiedzenia i kłamstwa rozdzielają go z przyjacielem. Michael wyjawia prawdę dopiero na łożu śmierci.

Książkę czytało się bardzo dobrze. Tym razem mamy historię jednego bohatera, do którego można się przyzwyczaić. Jest to miłe zaskoczenie, gdyż w pierwszej części postaci było dużo i trudno było nadążyć. Czytając można było przenieść się w czasie, gdyż książka przeplatana jest wątkami historycznymi.
Według mnie ta pozycja jest ciekawsza i jakby bardziej przemyślana od pierwszej części. W związku z tym z ciekawością będę teraz oczekiwała na trzecią część sagi.

{} | link |
@asiaczytasia
2021-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Morella
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam
@Monika_Bocwinska
2020-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@rudemysli71
2020-04-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
MA
2020-04-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kiedyś ci wybaczę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Za nasze winy
Za nasze winy
Ewa Bauer
{}7.2/10
Joseph Neubiner, wraz z żoną i trzema synami, decyduje się w ramach kolonizacji józefińskiej osiąś...
Nigdy nie zapomnę
Nigdy nie zapomnę
Ewa Bauer
{}7.8/10
Dalsze losy rodziny Neubinerów. Johann wiedzie spokojne życie razem z braćmi i ojcem, pomaga we mły...
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe