Klub koneserów zbrodni

Capuzzo Michael
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Klub koneserów zbrodni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Klub Koneserów Zbrodni to oparta na faktach opowieść o trójce założycieli Towarzystwa Vidocqa w Filadelfii, któremu patronuje słynny francuski detektyw z czasów napoleońskich. To elitarne stowarzyszenie, istniejące naprawdę, od początku lat dziewięćdziesiątych zrzesza najlepszych kryminologów, detektywów, patologów i specjalistów medycyny sądowej. Działa pro bono, rozwiązując zagadki nie wyjaśnionych tradycyjnymi metodami morderstw. Członkowie klubu spotykają się w każdy trzeci czwartek miesiąca przy wykwintnym obiedzie, po którym dyskutują o przypadkach.
Capuzzo śledzi rozwój stowarzyszenia od momentu jego założenia do dnia dzisiejszego. Koncentruje się głównie na karierach trójki założycieli: Frank Bender z niesamowitą intuicją odtwarza twarze niezidentyfikowanych sprawców. Ralph Walter, bazując na wiedzy psychologicznej, opracowuje portrety psychologiczne sprawców i analizuje psychikę morderców. Z kolei William Fleisher to obdarzony melancholijnym poczuciem humoru agent FBI i służb celnych. Trio łączy przyjaźń i niezwykła komitywa, a także cięte poczucie humoru!
W kolejnych rozdziałach jak w kalejdoskopie oglądamy najciekawsze przypadki, którymi się zajmowali na przestrzeni lat i śledzimy proces dochodzenia do prawdy. Każdy przypadek opisany jest tak sugestywnie, że wielu czytelników po lekturze nie będzie mogło się otrząsnąć!
Data wydania: 2011-09-21
ISBN: 978-83-08-04728-6, 9788308047286
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 432

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Klub koneserów zbrodni nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@fprefect
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam

Nie jest to książka dla każdego. Ludzie wrażliwi nie powinni po nią sięgać. W przeciwieństwie do kryminałów, które zawsze czyta się z nastawieniem, że to tylko taka historyjka, ta mówi o prawdziwych zbrodniach. W bardzo plastyczny sposób autor opisuje ofiary, oraz katusze jakie musiały przechodzić przed śmiercią, i są to rzeczywiste postacie, i zbrodnie, które się dokonały. Czasami z kart książki wyziera wręcz nieludzkie okrucieństwo zbrodniarzy i dotyka duszy czytelnika, bo kiedy zbyt długo patrzysz w otchłań, to w końcu otchłań spojrzy na ciebie. Dlatego jeśli nie czujecie się na siłach spojrzeć, oczami wyobraźni, w twarz głodzonego, sponiewieranego, torturowanego i w końcu zakatowanego dziecka, czy zabijanej na raty młodej i pełnej życia dziewczyny, nie sięgajcie po książkę.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/05/mam-cie-na-oku-vidocqu.html

× 1 | link |
@mcmarcus
2011-12-08
10 /10
Przeczytane Opowieści niesamowite Mam

Czarna perła! rzadka i cenna. Absolutnie moje najlepsza lektura mijającego 2011 roku. Książka okrutna przez swoją prawdziwość (wszystkie opisane w niej sprawy miały faktycznie miejsce) i niebanalna. Towarzystwo Vidocqa, ochrzczone tak na cześć twórcy pierwszego wydziały kryminalnego na świecie, a utworzonego we Francji. Zrzeszające najtęższe głowy z zakresu szeroko pojętej kryminalistyki (agentów, detektywów, patologów, antropologów i medyków sądowych, profilerów, w końcu nawet... rzeźbiarza, speca od tzw. plastyki sądowej). Wśród nich główni założyciele, których sylwetki poznajemy w trakcie lektury: były agent FBI William Fleisher, nieokiełznany kobieciarz i prawdziwy artysta Frank Bender, tworzący popiersia ofiar oraz osób poszukiwanych oraz... Ralph Walter, psycholog sądowy i jeden z pięciu najwybitniejszych profilerów (osób tworzących portrety psychologiczne) na świecie. Majstersztyk!

| link |
@basiaa
2012-08-22
10 /10
Przeczytane

Niesamowita , mroczna , wciągająca książka. Wydarzenia opisane w tej książce wydarzyły się naprawdę. Autor przedstawił okrutne morderstwa jakie rozegrały się w USA w II połowie XX w. , które przez wiele lat czekały na rozwiązanie. To dzięki powołanemu Towarzystwu Vidocqa , liczącego 82 osoby , a zrzeszającego detektywów , psychologów , kryminologów , lekarzy , a także rzeźbiarza , udało się ustalić ludzi , którzy dopuścili się tych zbrodni. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwie osoby - rzeźbiarz , który potrafił odtworzyć twarze zamordowanych wiele lat temu ludzi na podstawie kości czaszki , a także twarze obecnie żyjących morderców , którzy zbrodni dopuścili się gdy byli młodymi ludźmi , jak i profiler czyli osoba , potrafiąca stworzyć psychologiczny portret przestępcy .Warto przeczytać !

| link |
@iusta
2011-12-15
10 /10
Przeczytane

Książka, której autor potrafił czytelnika zarówno przerazić, rozbawić, jak i wzruszyć do głębi. To ni nie jest jedynie sucha biografia i zapis licznych zdumiewających zbrodni oraz śledztw kryminalnych. To na prawdę kawał dobrej literatury, która wciąga, porusza i pozwala poznać wielowymiarowo barwne osobowości autentycznych bohaterów tej niesamowitej historii... Polecam!

| link |
RA
2013-02-28
10 /10
Przeczytane

Książka niesamowicie porusza poprzez swoją autentyczność. Polecam każdemu.

| link |
@BagatElka
2021-08-24
7 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2021
@eR_
2019-12-19
4 /10
Przeczytane
KA
2011-12-08
10 /10
@shark19
2012-03-18
10 /10
Przeczytane
@fri2go
2011-09-20
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Klub koneserów zbrodni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl