Kobiety Hitlera. Gorliwe protektorki i oddane metresy Führera

Erich Schaake
Kobiety Hitlera. Gorliwe protektorki i oddane metresy Führera
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prawie żaden dyktator nie przyciągał kobiet swojej epoki równie silnie, jak Hitler. Były wśród nich nie tylko proste dziewczyny, które ulegały jego demagogii, hipnotycznej sile wzroku, tonacji głosu i napoleońskim gestom, ale też kobiety z towarzystwa, artystki, bogate protektorki, które wspierały go politycznie i pomagały w życiu prywatnym. W swojej książce Erich Schaake opowiada o kobietach, które odegrały decydującą rolę w życiu Hitlera, począwszy od jego matki, poprzez Geli Raubal i Ewę Braun, aż po Christę Schroeder, jedną z jego sekretarek. Autor analizuje fenomen niesamowitej siły przyciągania dyktatora i wnosi zadziwiające elementy do obrazu jego związków z kobietami, przytaczając wiele nieznanych szczegółów na temat życia prywatnego, osobowości i psychiki Hitlera. Przytoczone przez niego informacje bazują na bieżącej literaturze historycznej, a także na wypowiedziach i wspomnieniach naocznych świadków.
Tytuł oryginalny: Hitlers Frauen
Data wydania: 2005
ISBN: 83-7183-345-8, 8371833458
Wydawnictwo: Videograf
Seria: Czas i ludzie
Stron: 218

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kobiety Hitlera. Gorliwe protektorki i oddane metresy Führera aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kobiety Hitlera. Gorliwe protektorki i oddane metresy Führera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl