Kocie oczy

Teresa Ewa Opoka
Kocie oczy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

- Przestań się wściekać. Popatrz na mnie. Już jestem całkiem spokojny. Nie mam do ciebie pretensji, że zniknęłaś, ot, tak od niechcenie*, na trzy dni. Nie usłyszysz na ten temat więcej ani słowa. Jestem zakochany, ale to każdemu może się przytrafić. Tylko musimy coś z tym zrobić. Nie możesz tego zlekceważyć. Słyszałaś pewnie, że owładnięci miłością potrafią wyczyniać straszne rzeczy. Weź to pod uwagę. A właściwie, powinnaś być zadowolona. Skąd możesz wiedzieć, że jeszcze ktoś się w tobie zakocha? Wcale nie jesteś taka nadzwyczajna. Sam nie wiem, co ja w tobie widzę. Gdyby jakiś kumpel stracił dla ciebie głowę, to bym go zapytał, gdzie ma oczy. Jakaś prawda musi się w tym kryć, kiedy powiadają, że miłość jest ślepa. - A więc nie jestem za bardzo w twoim guście? Przechodziliśmy właśnie przez wielką sień z dwoma wysokimi lustrami po bokach. Sasza obrócił mnie w stronę prawego zwierciadła. - Popatrz sama. Jedno biodro wyżej, utykasz na nogę, ale to jeszcze drobiazg. Nos jak u Baby Jagi i małe zezowate oczka. Usta wąskie, zaciśnięte, zdradzające złośliwy charakter. Doprawdy, sam sobie się dziwię. I jeszcze te koszmarne włosy! W dodatku, żeby mnie dobić, okropnie się ubierasz. Gdyby ogłoszono konkurs na najgorzej ubraną studentkę, ani chybi zostałabyś "miss". Żółte portki i ta zielona bluza w kanary! Stój, gdzie idziesz! Popatrzę sobie i mi przejdzie. Obydwoje będziemy mieć święty spokój.
Data wydania: 1990
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Ston
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 230

Autor

Teresa Ewa Opoka Teresa Ewa Opoka Poetka, prozaiczka, dramatopisarka. Debiutowała tomikiem wierszy „Przypadki”. Jest autorką kilku powieści („Abecadło kobiety tamtych lat”, „Kocie oczy”, „Umrzesz dopiero się zacznie”, „Wszystko o Edycie”, „Wyspa kobiet”), zbioru opowiadań „Miłość na...

Pozostałe książki:

Wyspa Kobiet Wszystko o Edycie Kalinowe serce Żona psychopaty Abecadło kobiety tamtych lat
Wszystkie książki Teresa Ewa Opoka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kocie oczy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kocie oczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl