Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 3

Hilary Mantel
Książka Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 3
Książka Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 3
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rok 1792 ugruntowuje zmiany społeczne zapoczątkowane we Francji po zdobyciu Bastylii przez paryskich mieszczan 14 lipca 1789 roku. Uwięzienie króla Ludwika XVI, a następnie skazanie go na śmierć w procesie o zdradę stanu i ścięcie 21 stycznia 1793 roku rozpoczyna nowy okres rewolucji. Francja żyje w cieniu gilotyny: wyroki trybunałów rewolucyjnych posyłają na szafot pięćdziesiąt tysięcy skazanych, a dalszych trzydzieści kilka tysięcy pada ofiarą samosądów ludowych. Wielki Terror zaczyna eliminować nie tylko zwolenników ancien régime, ale także twórców i najgorliwszych propagatorów idei rewolucji. Wydarzenia 1794 roku znamy wszyscy z kart podręczników historii. Pisarska wyobraźnia Hilary Mantel pozwala nam zobaczyć je w zupełnie nowym świetle, a dzięki przenikliwości i wnikliwości autorki poznajemy nie tylko kulisy najważniejszych momentów Wielkiej Rewolucji Francuskiej, ale również codzienne życie jej wielkich i małych bohaterów. Powieść Hilary Mantel jest subtelna i ironiczna, a przy tym trzyma każdego w niesłabnącym podekscytowaniu. – „Los Angeles Times” Zdumiewający obraz zachwytu, żywiołowości i czystego przerażenia towarzyszącego tamtym czasom. – „Daily Telegraph”
Data wydania: 2015-05-06
ISBN: 978-83-7999-204-1, 9788379992041
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Kogo śmierć nie sięgnie, tom 3
Stron: 424

Autor

Hilary Mantel Hilary Mantel Hilary Mary Mantel CBE (ur. 6 lipca 1952 r.), z domu Thompson, jest angielską pisarką, prozaikiem i krytykiem. Jej praca, w przedziale temat osobistych wspomnień historycznych fiction, została na krótkiej liście do głównych nagród literackich. W 2009...

Książki Hilary Mantel

Wszystkie książki Hilary Mantel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 3? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 3. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1 Hilary Mantel
Pasjonująca powieść historyczna i dowód niezwykłej siły wyob...
Książka Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2 Hilary Mantel
Dalsze losy trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe