Kogo widzisz w lustrze?

Nesibe Özdemir
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Kogo widzisz w lustrze?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Nie jestem wystarczająco dobry.
Do niczego się nie nadaję.
Nie liczę się.

Brzmi znajomo? Nasze przekonania często determinują nasze życie. Decydują o tym, jak patrzymy na samych siebie. Określają nasze zachowania. Ale czy rzeczywiście to, co myślimy o sobie, jest prawdą? Psycholożka i psychoterapeutka Nesibe Özdemir opowiada dziesięć historii o tym, jak pomaga pacjentom zmierzyć się z negatywnymi przekonaniami na ich własny temat. Może jedna z nich jest opowieścią o tobie?

Przejdź wraz z autorką przez wszystkie historie i:
· zacznij patrzeć na siebie tak, jak robią to kochający cię ludzie,
· odkryj pełne współczucia i empatii podejście do samego siebie i naucz się myśleć o sobie dobrze,
· uwolnij się od fałszywych przekonań.

Ta książka zachęci cię do życzliwego spojrzenia na siebie (i innych) podczas odkrywania własnych przekonań oraz pracy nad nimi. Pomoże poczuć empatię wobec samego siebie, nawet jeśli początkowo trzeba będzie codziennie ją ćwiczyć. Nauczy cię traktować siebie z czułością i wyrozumiałością.

To, w co wierzymy, dyktuje nam nasze myśli. Czynimy to, w co wierzymy. Czujemy to, w co wierzymy. Jesteśmy tym, w co wierzymy. Powinieneś więc świadomie zdecydować, w jakiego siebie uwierzysz.
Nesibe Özdemir

Wydanie 1 - Wyd. Otwarte
Tytuł oryginalny: Was wir glauben, wer wir sind. Vom Mut, sich neu zu denken. Geschichten aus der Psychotherapie
Data wydania: 2023-04-26
ISBN: 978-83-8135-306-9, 9788381353069
Wydawnictwo: Otwarte
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 272
dodana przez: Vernau

Autor

Nesibe Özdemir Nesibe Özdemir Psycholożka i terapeutka. Szerszej publiczności znana jest też dzięki social mediom (konto na Instagramie @psychologin_nesibe) i podcastowi. W 2022 roku została wyróżniona stypendium Ambasadora Komunikacji Naukowej Niemieckiego Towarzystwa Psycho...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Walka z błędnymi przekonaniami.

26.04.2023

"Kogo widzisz w lustrze" Nesibe Ozdemir to książka, która pokazuje, jak można uwolnić się od krzywdzących przekonań. Książka ma 15 rozdziałów, które są opowieściami pacjentów i pacjentek i które autorka wykorzystuje, aby szczegółowo przeanalizować ich indywidualne przekonania. Znajdziemy tam m.in. historię kobiety marzącej o księciu z bajki, mężc... Recenzja książki Kogo widzisz w lustrze?

Kogo widzisz w lustrze

16.04.2023

Zastanawiałeś się kiedyś, jak bardzo przekonania, które masz o świecie czy o sobie samym, wpływają na Twoje postrzeganie i stosunek do własnej osoby? A czy masz świadomość, że nie wszystko, czego jesteś tak bardzo pewien, ma odbicie w rzeczywistości? "Kogo widzisz w lustrze" to zebrany przez autorkę zestaw historii ludzi, których przez lata pracy... Recenzja książki Kogo widzisz w lustrze?

Polecam

19.04.2023

Często sięgacie po poradniki? Ja robię to sporadycznie. Boję się tego, że będą trudne w odbiorze. Boję się "suchych" faktów i typowo psychologicznego języka, którego zrozumienie nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak, kiedy dostałam propozycję zrecenzowania książki Nesibe Özdemir "Kogo widzę w lustrze" i po zorientowaniu się czego dokładnie... Recenzja książki Kogo widzisz w lustrze?

AZ
@azarewiczu

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2023-04-21
9 /10
Przeczytane

,, Psychoterapia jest procesem. Leczenie jest procesem. A przede wszystkim rozpoznanie, krytyczny ogląd i porzucenie przekonań to proces, który może- ale nie musi- trwać nawet całe życie".

Na początku książki dowiemy się co to jest przekonanie i z czego się bierze. To już chyba dwudziesty przeczytany przeze mnie poradnik, który ukazuje jak wiele błędów rodzice popełniają w wychowaniu swoich pociech. Cokolwiek jest tutaj poruszone, autorka daje nam tego przykłady. To historie o których słyszała z ust ludzi, którzy się u niej leczą. Służą nam, by pokazać w którym momencie i w jakiej rzeczy robimy duży błąd. Dodam jeszcze, że będąc rodzicem warto czytać poradniki, gdyż z powodu naszej niewiedzy i błahej sprawy, nasze dzieci zaczną się wycofywać z życia społecznego. Przestaną w siebie wierzyć i zaczną widzieć tylko własne niedociągnięcia. Trzeba pamiętać, że nasze małe jeszcze dziecko nie rozumie sarkazmów, czy też żartów. Kiedy zatem zrobi coś źle, to nie wolno mu mówić, że ,,daj, ty tego nie potrafisz, robisz to źle". W takim wypadku, kiedy słyszy to wielokrotnie, nabiera przekonania o braku swoich umiejętności. To jest dla niego bardzo krzywdzące i nie powinno mieć miejsca, bo ono nigdy nie uwierzy, że będzie potrafiło cokolwiek zrobić. Jednak jeśli zamiast tego powiemy ,,poczekaj, pokarzę ci jak robić to prawidłowo. Wierzę, że ci się uda". Czyż nie brzmi to lepiej? Dziecko czuje wtedy, że będzie potrafiło to zrobić, gdyż my go tego nauczymy. I z takimi myślami d...

× 1 | link |
@ixzca
@ixzca
2023-04-24
8 /10

Ten poradnik spełnił wszystkie moje wymagania względem tego typu książki. Było tu dosłownie wszystko czego można oczekiwać.

Napisany prostym i przyjemnym stylem. Bardzo szybo się czyta, a do tego jest naprawdę wciągający.

Uwielbiam gdy w poradnikach znajdują się przykłady oraz możliwe rozwiązania. Autorka udostępnia nam najistotniejsze fragmenty ze swoich spotkań. Po każdej rozmowie znajdziemy pytania pomocnicze, które pomagają nam na odpowiedzenie sobie na pytanie jak postępować w takich sytuacjach.

Wszystkie osoby, które trafiły na terapię walczyły z krzywdzącymi przekonaniami. Niestety, prawie każdy z nas doświadczył ich w dzieciństwie. A jeśli nie w dzieciństwie, to na pewno w dorosłym życiu.

Niesiemy je za sobą często niewiedząc, że to one powodują nasze obawy, lęki czy nawet dają przyzwolenie innym na złe traktowanie nas.

Ten poradnik to świetna terapia w domu, na pracę ze samym sobą. W każdej historii odnalazłam skrzywdzoną cząstkę siebie. Czułam emocje z jakimi mierzą się osoby opowiadające.

Na samym końcu czeka na nas rozdział Twoja kolej!, w którym to, możemy sprawdzić z jakimi krzywdzącymi przekonaniami się mierzymy.

Na koniec mogę tylko napisać, że lepszego poradnika o takiej tematyce nie znajdziecie. Więc korzystajcie i czytajcie!

× 1 | link |
@paulaczyta
2023-07-31
7 /10
Przeczytane

Jak się uwolnić od krzywdzących przekonań

Zdarza wam się źle myśleć o sobie? Na przykład powtarzać słowa „nie jestem wystarczająco dobry”, „albo do niczego się nie nadaje”?. Jeśli tak trafiliście w odpowiednie miejsce, to książka dla was.

Wiecie jak ważne jest to, co sami o sobie myślimy? Nasze myśli mają bezpośredni wpływ na nasze życie i nasza rzeczywistość.

A jeśli źle myślimy o sobie to i w naszym życiu dzieje się źle. Potrzebujemy pozytywnego spojrzenia na siebie, aby działać i zmieniać życie na lepsze

Dzięki tej książce nauczymy się patrzeć na siebie bardziej empatycznie, życzliwie, mówić o sobie dobrze oraz pozbyć się nagrywanych przekonać.

Mamy tu kompleksową wiedzę od psycholożki, popartą wieloma historiami

Całość jest bardzo ciekawa, daje do myślenia, a nawet – tak jak jest tego zamiar – zmienia sposób myślenia. Dzięki życiowym przykładom bardzo lekko się tego czyta, łatwo się wczuć i zrozumieć przekazywane treści. Książka dla każdego kto chce się rozwijać i zmieniać na lepsze.

| link |
@ethelyn
2023-11-23
5 /10
Przeczytane
@papierowamagnoolia
2023-04-26
7 /10
Przeczytane
AZ
@azarewiczu
2023-04-19
8 /10
@ladybird_czyta
2023-04-16
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Ten konkretny człowiek wyrósł w rodzinie, w której przemoc werbalna i fizyczna były na porządku dziennym. Jakie więc skojarzenia budzi w nim rodzina? Co łączy z pojęciem bliskości? Co oznacza dla niego więź? W jakiej mierze zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa?
Gdy patrzy na swoją matkę, widzi słabość.
To budzi niepewność i napawa lękiem.
Gdy patrzy na ojczyzna, widzi agresję i wojnę.
To boli i budzi wściekłość.
To, że jesteśmy o czymś przekonani, nie znaczy jeszcze, że to prawda.
Nieodmiennie mnie zdumiewa, ile krzywdy mogą wyrządzić słowa. A jeszcze bardziej to, że ludzie którzy je kierują do innych osób, powodując wieloletnie, czasem dożywotnie szkody, są tego najczęściej kompletnie nieświadomi.
...wykazywała zrozumienie dla wszystkiego, co robił ten człowiek. Dusiła się niemal tym zrozumieniem.
...dzięki temu człowiekowi przynajmniej raz w życiu mogła przeżyć pozytywne doświadczenie więzi.
Dodaj cytat