Koleją z Katowic do Raciborza

Bogdan Kloch, Krzysztof Soida, Edward Wieczorek, Dawid Keller
Koleją z Katowic do Raciborza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentujemy Państwu już drugie wydanie monografii linii kolejowej łączącej Katowice z Raciborzem z niezwykle popularnej serii Wydawnictwa Eurosprinter Najciekawsze linie kolejowe w Polsce. Z pewnością tę śląską trasę można zaliczyć do bardzo interesujących dla entuzjastów kolei i techniki, a nawet turystyki i to nie tylko ze względu na malowniczy oraz dość urozmaicony przebieg. Mimo, że z jednej strony linia łączy silne ośrodki przemysłowe to z drugiej przecina wiele terenów zielonych w tym park krajobrazowy i rezerwat przyrodniczy. W Rydułtowach znajduje się najstarszy tunel kolejowy na Ziemiach Polskich z 1856 roku, poza tym na trasie jest kilka dużych mostów i wiaduktów kolejowych, pruskich nastawni czy atrakcyjnych architektonicznie dworców. Z okien pociągu można również wypatrzyć wiele interesujących budowli industrialnych czy niespotykanych w innych regionach Śląska stożkowych hałd górniczych. Zapraszamy więc do lektury książki w której poznają Państwo kulisy powstania tej trasy jak także jej burzliwą historię od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Drugie wydanie zostało poprawione o dostrzeżone w pierwotnej wersji błędy, a także uzupełniono je o okres po 2006 roku, w którym to przeprowadzono szereg remontów lub nawet przebudowy niektórych obiektów. Mocno powiększył się również materiał ilustracyjny w stosunku do poprzedniego wydania. Nowe źródła do dziejów kolejnictwa na Górnym Śląsku, dostępne od niedawna w archiwach państwowych oraz archiwalia niemieckie dają nadzieję na powstanie w przyszłości kolejnych opracowań związanych z koleją w Okręgu Rybnickim.  
Data wydania: 2013-04-02
ISBN: 978-83-63652-00-5, 9788363652005
Wydawnictwo: Eurosprinter
Seria: Najciekawsze linie kolejowe Polski
Kategoria: Technika
Stron: 248
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Koleją z Katowic do Raciborza nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Koleją z Katowic do Raciborza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl