Rybnik w średniowieczu : z dziejów miasta i okolic do pierwszej połowy XIV wieku

Bogdan Kloch
Rybnik w średniowieczu : z dziejów miasta i okolic do pierwszej połowy XIV wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Historyczne dociekania Autora stanowią w tym przypadku pierwszorzędny element w badaniach nad przeszłością Rybnika. Wszak VIII wieków istnienia to nie tylko chluba, lecz także przyczynek do akcentowania ważnej roli, jaką współcześnie odgrywa ten ośrodek. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera aparat naukowy, jakim posłużył się Autor publikacji. Co równie istotne, rezultaty podjętych badań poddane zostały fachowej weryfikacji, która autorytatywnie zdaje się rozstrzygać o kluczowe kwestie świadczącego o XIV-wiecznym rodowodzie miasta.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-915452-6-3, 9788391545263
Wydawnictwo: Vectra

Autor

Bogdan Kloch Bogdan Kloch
Urodzony w 1969 roku w Polsce (Rybnik)
Studia historyczne na Uniwersytecie Śląskim. Studia doktoranckie również na Uniwersytecie Śląskim. Doktorat obroniony w 2003 roku pod kierunkiem prof. UŚ dr hab. Antoniego Barciaka. Od 2000 roku związany zawodowo z Muzeum w Rybniku Swoje zainteresow...

Pozostałe książki:

Klasztor cystersów w Rudach Koleją z Katowic do Raciborza Najstarsze parafie Górnego Śląska. Średniowieczna organizacja parafialna Górnego Śląska w diecezji wrocławskiej Rybnik w średniowieczu : z dziejów miasta i okolic do pierwszej połowy XIV wieku Wyznania religijne w Rybniku i powiecie rybnickim w XIX i XX w. Z dziejów szkolnictwa w Rybniku
Wszystkie książki Bogdan Kloch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rybnik w średniowieczu : z dziejów miasta i okolic do pierwszej połowy XIV wieku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rybnik w średniowieczu : z dziejów miasta i okolic do pierwszej połowy XIV wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat