Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków, wydanie 3

Jacek Ignaczewski, Krystyna Skiepko
Książka Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków, wydanie 3
Książka Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków, wydanie 3
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tematyka omówiona w książce została zaprezentowana w konwencji komentowania spraw, a nie przepisów. Umożliwia to przedstawienie biegu postępowań sądowych w aspekcie materialnym i procesowym w wielopłaszczyznowym ujęciu. Opracowanie obejmuje całe postępowanie o podział majątku wspólnego małżonków po ustaniu wspólności majątkowej: od szczegółowego przedstawienia jego składu i sposobu ustalania wartości, poprzez przybliżenie kolejno wszystkich roszczeń, jakie mogą podlegać rozpoznaniu w jego trakcie, do wyjaśnienia wpływu tego postępowania na inne sprawy majątkowe małżonków, ocenę skutków dokonania podziału i prawomocnego zakończenia tego postępowania oraz przybliżenie zasad orzekania o kosztach. W nowym 3. wydaniu czytelnicy znajdą odpowiedzi m.in. na takie pytania: - W jaki sposób powinny być rozliczone w postępowaniu o podział majątku wspólnego koszty i korzyści wynikające z umowy leasingu z opcją zakupu przedmiotu tej umowy, zawartej przez jednego z małżonków w związku z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą w czasie obowiązywania wspólności majątkowej małżeńskiej? - Czy przy wycenie wartości przedsiębiorstwa wchodzącego w skład majątku wspólnego uwzględnia się tzw. wartości goodwill? - Czy w przypadku gdy małżonek po ustaniu wspólności dokona zakupu przedmiotu majątkowego za pieniądze stanowiące majątek wspólny, nie zadziała zasada surogacji? - Czy w sytuacji gdy po sporządzeniu opinii przez biegłych, na skutek wydłużonego terminu dalszego postępowania, nastąpiła zmiana wartości składników spadku i majątku wspólnego sąd zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji obowiązany jest do przeprowadzenia dowodu z uzupełniającej opinii biegłych? - W jaki sposób określać wartość prawa najmu mieszkania objętego podziałem majątku wspólnego, np. między byłymi młodymi małżonkami? - Jaki jest tryb postępowania w sprawie ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym?
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-8107-777-4, 9788381077774
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 672

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków, wydanie 3 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków, wydanie 3”- Jacek Ignaczewski

Książka Regulamin urzędowania sądów powszechnych
Regulamin urzędowania sądów... Marek Siwek, Andrzej Hinz, Joanna Ćwik-Bielińska, Ewa Stryczyńska Hodyl ...
Kolejny tom w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych, opraco...
Książka Relacje majątkowe między małżonkami
Relacje majątkowe między ma... Rafał Jerka, Jacek Ignaczewski
Jacek Ignaczewski - sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie, auto...
Książka Zgoda pacjenta na leczenie
Zgoda pacjenta na leczenie Jacek Ignaczewski
Książka Małżeńskie prawo majątkowe Sądowe Komentarze Tematyczne
Małżeńskie prawo majątkowe ... Bohdan Bieniek, Jacek Ignaczewski, Adam Bieranowski
Stan prawny na 1 maja 2008 Sądowe Komentarze Tematyczne to n...
Książka Pozainstancyjne środki ochrony prawnej
Pozainstancyjne środki ochr... Jarosław Sułkowski, Bogumił Naleziński, Magdalena Krzyżanowska-Mierzewska, Marta Romańska ...
Każdy tom w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych jest prze...

Cytaty z książki

O nie! Książka Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków, wydanie 3. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe