Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich

Jarosław Jerzy Kita
Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W mojej opinii prezentowana monografia, oparta na materiałach źródłowych, w bardzo dobry i rzetelny sposób oddaje historię Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Warte podkreślenia jest uwzględnienie przez autora dwóch znaczących zagadnień w jej historii. Po pierwsze, zmieniającej się roli, znaczenia i działalności KRUP: od modelu »klubu rektorów« do modelu instytucji przedstawicielskiej reprezentującej uniwersytety. Po drugie, jej zmieniającej się roli po utworzeniu KRASP-u zrzeszającego rektorów wszystkich akademickich szkół wyższych w Polsce: od reprezentowania całego środowiska akademickiego w początkowym okresie swej działalności do reprezentowania jednego z najważniejszych w skali kraju typu uczelni – »klasycznych uniwersytetów«, przy jednocześnie zgodnej współpracy z KRASP-em”.

Z recenzji prof. dr. hab. Bronisława Marciniaka, UAM


Data wydania: 2021-02-15
ISBN: 978-83-233-4953-2, 9788323349532
Wydawnictwo: WUJ - Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron: 336
dodana przez: chudini0505

Autor

Jarosław Jerzy Kita Jarosław Jerzy Kita
Urodzony 18 grudnia 1960 roku w Polsce (Ostrowiec Świętokrzyski)
Jarosław Jerzy Kita – profesor nauk humanistycznych, historyk zatrudniony w Uniwersytecie Łódzkim. W latach 2008–2016 wicedyrektor i dyrektor Instytutu Historii UŁ. Od 2009 r. kierownik Katedry Historii Polski XIX wieku. Od 2018 r. członek Prezydium...

Pozostałe książki:

Łódź poprzez wieki. Tom 1 Łódź poprzez wieki. Tom 2 "Portret kobiecy". Polki w realiach epoki. Tom 2 "Portret kobiecy". Polki w realiach epoki. Tom 3 Kariera w optyce prywatności Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich Marginesy Moda i styl życia O mężczyźnie (nie)zwyczajnie Patroni łódzkich ulic Perspektywa stołu Powstanie styczniowe w Łodzi i regionie Studia i materiały Prywatne światy zamknięte w liczbach W zwierciadle rzeczy Zapomniane polskie uzdrowiska Ziemianka w XIX-wiecznym kurorcie. Listy Stefanii z Lemańskich Rzewuskiej do męża z pobytów w zagranicznych uzdrowiskach Łódzcy bohaterowie 1918 roku Świat dziecka
Wszystkie książki Jarosław Jerzy Kita

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl