Korporacje transnarodowe, a Europejskie Rady Zakładowe w Polsce

Juliusz Gardawski
Korporacje transnarodowe, a Europejskie Rady Zakładowe w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prof. dr hab. Juliusz Gardawski, ur. w 1948 roku, jest kierownikiem Katedry Socjologii Ekonomicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w której pracuje od 1972 roku. Główne przedmioty zainteresowań to socjologia ekonomiczna, postawy pracowników przemysłu, społeczne aspekty prywatnej przedsiębiorczości, związki zawodowe, dialog społeczny. Od 2005 roku współpracuje z Instytutem Socjologii UMCS w Lublinie. Prezentowane studium w dużej mierze powstało na podstawie badań terenowych, przeprowadzonych wiosną i latem 2006 roku. Celem projektu było stwierdzenie, jaki charakter ma instytucja Europejskiej Rady Zakładowej (ERZ) w polskich warunkach. Co prawda, próba została zawężona do jednej grupy branżowej odpowiadającej Sekretariatowi Metalowców NSZZ Solidarność oraz objęła przede wszystkich związkowców uczestniczących w pracach ERZ, jednak w przekonaniu autora wnioski z badań (zwłaszcza typologię sytuacji w korporacjach) można ostrożnie uogólnić na doświadczenia większości związkowych reprezentantów polskich załóg w ERZ.
ISBN: 978-83-7378-289-1, 9788373782891
Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Korporacje transnarodowe, a Europejskie Rady Zakładowe w Polsce? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Korporacje transnarodowe, a Europejskie Rady Zakładowe w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl