Koszmar arabskich służących

Marcin Margielewski
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Koszmar arabskich służących
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa, poruszająca opowieść autora bestsellerów o tajemnicach krajów arabskich.

Zatrważająca i niezwykle emocjonująca opowieść o biednych kobietach, które zostają służącymi w bogatych arabskich domach.

Pozbawione paszportów, możliwości kontaktowania się z rodziną, zamknięte za murami wartych miliony posiadłości, pracują często bez wytchnienia i dni wolnych od pracy. Gwałcone, bite, upokarzane, nie mają szans na poskarżenie się na swój los, dopóki nie skończy się ich kontrakt. Po powrocie do swoich krajów często wybierają milczenie, bo świat nie chce wierzyć w ich historie.

Marcin Margielewski namówił pochodzącą z Indonezji Ekę, by opowiedziała wstrząsającą historię swojej mamy i cioci, które stały się ofiarami współczesnego systemu niewolnictwa.

To druga - po "Modelkach z Dubaju" - książka z serii "Niewolnicy" opowiadającej o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak zwykły towar.


Data wydania: 2021-06-01
ISBN: 978-83-8234-168-3, 9788382341683
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 336
dodana przez: chudini0505

Autor

Marcin Margielewski Marcin Margielewski Karierę zaczynał jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, pracując dla mediów, takich jak "Maxim", "CKM", "Super Express", Gazeta.pl, TVP czy Polsat Café. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, ...

Pozostałe książki:

Zaginione arabskie księżniczki Tajemnice hoteli Dubaju Jak podrywają szejkowie Modelki z Dubaju Była arabską stewardesą
Wszystkie książki Marcin Margielewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Współczesne niewolnictwo

13.07.2021

“Koszmar arabskich służących” to kolejna książka autorstwa Marcina Margielewskiego - dziennikarza i reportażysty, który specjalizuje się w tematyce arabskiej. Świat arabski fascynuje nas nieprzerwanie. Kojarzy się nam z tajemniczymi kobietami w abajach, pałacami na pustyni, a w szczególności z niewyobrażalnym bogactwem. . Rdzenna ludność w krajac... Recenzja książki Koszmar arabskich służących

Kiedy ostateczność jest koniecznością...

16.06.2021

Wiecie, książki Pana Marcina to dla mnie coś więcej niż zwykła literatura faktu. Uczę się przy nich bardzo dużo - takiej wiedzy nigdy nie przekazywali w szkole. Nie uwrażliwiali nas, nie przestrzegali, nie mówili o krzywdzie innych w taki sposób. Nie pokazywali, jak wygląda świat tam, po drugiej stronie. Jak wiele zła dzieje się na świecie i jak w... Recenzja książki Koszmar arabskich służących

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2021-10-01
9 /10
Przeczytane

Bieda, brak perspektyw na pracę w miejscu, gdzie mieszkają, chęć zarobku, aby ich rodziny miały za co żyć – to główne powody, dla których kobiety decydują się wyjechać do pracy w bogatych krajach Arabskich. Czasem im się udaje, trafiają do dobrych domów, gdzie mogą, pracować nie bojąc się o jutro. Jednak nie zawsze tak jest, często bite, poniżane, upokarzane, pracują za grosze lub za darmo, bez wyjścia z sytuacji, pozbawione paszportów, ludzkich warunków, a nawet pożywienia. Pomimo wszystko kobiety dalej się decydują na wyjazdy, ryzykują, licząc na szczęście, niewidzący innej możliwości.

W książce poznajemy historię dwóch sióstr (i kilku innych kobiet, które poznały podczas wyjazdu), które miały dostać pracę w hotelach jako masażystki. Obie zostały oszukane przez agencje, obie trafiły do bogatych domów, chociaż każda do innego, a ich warunki były bardzo różne. To historie pełne bólu, upokorzenia, tęsknoty, a jednocześnie nadziei na lepszą przyszłość. Podczas czytania książka wywołała we mnie wiele emocji, zmusiła do przemyśleń, a poznane w niej historie zapamiętam na długo.

„Koszmar arabskich służących” to historie, o których nie da się przejść obojętnie, przeczytać i zapomnieć. To książka, którą moim zdaniem warto przeczytać i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/10/proszynski-i-s-ka-ksia...

| link |
@moneczek88
2022-06-11
9 /10
Przeczytane
@karsob85
2021-10-21
7 /10
Przeczytane
@ksiazkowy_mruczek
2021-08-23
10 /10
Przeczytane
@Julita_Dziwis_2
2021-08-01
10 /10
Przeczytane
@a_ziemniewicz
2021-07-12
8 /10
@aneta.sawicka05
2021-06-20
7 /10
Przeczytane
@ksiegowarecenzuje
2021-06-16
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Kafala jest w praktyce po prostu skodyfikowaną formą niewolnictwa, bo pracodawca staje się de facto właścicielem swojego pracownika. Ma prawo kontrolować jego życie, nie obowiązują go żadne za...”
#
“Od zarania islamu wyznawcy tej religii uznawali swoje zapisane w Koranie prawo do posiadania niewolników za święte. Zanim jednak rzuci się za to w ich stronę kamieniem, warto pamiętać, że niew...”
#
“Według niej zaklęcie wywodzi się z języka aramejskiego, w którym avda ke-davra oznacza „zaginiona niczym słowo”. To znaczenie idealnie opisuje los setek biednych kobiet, które w nadziei na wyr...”
#
“Według niej zaklęcie wywodzi się z języka aramejskiego, w którym avda ke-davra oznacza „zaginiona niczym słowo”. To znaczenie idealnie opisuje los setek biednych kobiet, które w nadziei na wyr...”
#
“Na jednej ze swoich pijackich imprez zażyczył sobie, bym grała rolę, jak to nazwał, human ashtray. Miałam siedzieć na fotelu z rozłożonymi nogami i pozwalać, by goście gasili w mojej waginie p...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl