Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk

Piotr Mulawka
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Od dawna mnie fascynuje muzyka elektroniczna W 1998 roku usłyszałem breakdacow`y kawałek "Super Sonic" niemieckiej grupy Music Instructor i był to prawdziwy dla mnie przełom. Ten taniec narodził się w Nowym Jorku już w latach 70. Dzięki takim składom jak Rock Steady Crew czy New York City Breakers o breakdance zrobiło się głośno na całym swiecie. W Polsce breakdance zaczął się rozwijać na początku lat 80. miedzy innymi w Szczecinie, w Koszalinie, w Gnieźnie i w Kielcach. Pierwsze mistrzostwa Polski odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Później po tym wielkim boomie breakdance na jakiś czas zniknął ze stacji telewizyjnych. Dopiero wspomniana grupa Music Instructor i b-boye z Berlina Flying Steps przypomnieli o tym niezwykłym tańcu. Zacząłem nagrywać na kasety wideo teledyski breakdance ze stacji muzycznych VIVA czy MTV i z kolegami próbowaliśmy naśladować mistrzów breakdance. Wtedy jeszcze nie znałem zespołu Kraftwerk i muzyki electro. Dopiero internet i książki angielsko języczne dały mi wiedzę o początkach tego stylu muzyki. Kiedy poznałem "Planet Rock" Afriki Bambaataa, uświadomiłem sobie, że ta muzyka naprawdę mnie fascynuje. Zacząłem chodzić na koncerty muzyków i grup elektronicznych: Kraftwerk, Afrika Bambaataa, Herbie Hancock, Afrika Islam czy Westbam. W Polsce po electro-funk w latach 90. sięgnęli nieliczni, np. Camey. Dowiedziałem się z różnych publikacji, że duży wpływ na rozwój muzyki elektronicznej miała japońska firma Roland, gdyż wyprodukowała jeden z pierwszych automatów perkusyjnych o nazwie Roland TR-808 i to on odegrał kluczową rolę w produkcji electro hitów. Zebrałem sporą kolekcję płyt winylowych z muzyką do tańca breakdance i nie tylko, bo również zdobyłem krążki Kraftwerk, Afrika Bambaataa i innych moich idoli. Zauważyłem, że na naszym rynku księgarskim nikt jeszcze nie wydał publikacji, która informowałaby o powiązaniach i wpływie zespołu Kraftwerk na nowe style muzyczne. Postanowiłem zebrać z różnych źródeł materiały i stworzyć małą encyklopedię, w której podam informacje o najważniejszych twórcach, zespołach, filmach, wytwórniach płytowych i albumach a także maxi -singlach, które warto zapamiętać i posłuchać. Zachęcam wszystkich fanów do sięgnięcia po moją publikację.
Data wydania: 2017-06-21
ISBN: 978-83-7900-786-8, 9788379007868
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 392

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Mirka
2017-08-11
Przeczytane

Encyklopedia stworzona przez Piotra Mulawkę to niezwykle bogate, obszerne, bo prawie 400 - stronicowe kompendium wiedzy o muzyce elektronicznej, która ma swoich zwolenników na całym świecie. Styl reprezentowany przez zespół Kraftwerk i artystów wzorujących się na nich, nie należy do moich ulubionych ale doceniam zasób zebranych informacji, który z pewnością usatysfakcjonuje fanów tego typu gatunku rozrywki. To prawie 400 stron bogatego materiału i bezcenna gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Dała mi możliwość przyjrzenia się wielu wykonawcom i uświadomić rolę jaką spełnili oni w świecie muzyki. Sprawiła, że odszukałam niektóre utwory, by lepiej poczuć klimat minionych lat. Książka to także piękny hołd złożony twórcom, dzięki którym powstało wiele niezapomnianych utworów. Nawet jeżeli nie jesteśmy jej zwolennikami, warto mieć świadomość jej ważnego wkładu w tworzeniu historii muzyki na przestrzeni wieków. Całą recenzja: https://ezoksiazki.blogspot.com/2017/08/anielskie-szepty-na-mojej-poce.html

| link |
KU
@kumitka
2017-09-08
10 /10
AN
@annakocun
2017-09-06
10 /10
AN
@andrzej_ficon
2017-08-30
10 /10
@agnieszka3211
2017-06-22
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Każdy słucha muzyki, ale każdy innej. Słowem, ile gatunków muzyki, tyle i jej fanów. Można czerpać z jej zasobów do woli.
Muzyka to bogactwo dźwięków układanych w sposób tajemny, magiczny. Każdy dzień przynosi nowe kompozycje na instrumenty znane i na te, które ludzie odkrywają albo dopiero konstruują.
Muzyka to dziedzina sztuki, wytwór ludzkiego serca i mózgu, wytwór niezwykły, ale równie piękny jak dzieła plastyczne, literackie czy architektoniczne.
Uważam, że twórcy muzyki electro wnieśli swoją cegiełkę do dorobku muzycznego naszej cywilizacji i chwała im za to. Ten leksykon poświęciłem przede wszystkim takim gatunkom muzyki elektronicznej, jak: electro, electro-funk, electro-freestyle i miami bass.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl