Krassus. Polityk niespełnionych ambicji.

Maciej Piegdoń
Książka Krassus. Polityk niespełnionych ambicji.
Książka Krassus. Polityk niespełnionych ambicji.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejna ciekawa i udana pozycja z serii Mediterraneum, tym razem biografia Marka Licyniusza Krassusa. Jest to jedna z czołowych postaci schyłkowego okresu republiki rzymskiej, niestety, stosunkowo nadal mało znana, przytłoczona popularnością dwóch swoich politycznych partnerów. Ciężko jednak nazywać Krassusa kimś drugoplanowym. Jeden z najważniejszych optymatów, bliski współpracownik Sulli, pogromca Spartakusa, twórca pierwszej rzymskiej prywatnej "straży pożarnej", najbogatszy człowiek republiki, jeden z członków "trójgłowego potwora" - pierwszego triumwiratu, w zespół z Pompejuszem Wielkim i Juliuszem Cezarem, którego znacząco wspierał finansowo. Bogacz i zarazem wódz, któremu nigdy nie przyznano prawa do upragnionego tryumfu, zaś jego sen o wielkich podbojach szlakiem Aleksandra Macedońskiego zakończył się tragicznie w 53 roku p.n.e. pod Carrhae.  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-62261-31-4, 9788362261314
Wydawnictwo: HISTORIA IAGELLONICA
Cykl: Mediterraneum, tom 8
Kategoria: Historia
Stron: 292
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Krassus. Polityk niespełnionych ambicji. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Krassus. Polityk niespełnionych ambicji.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}