Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Kasia Nawratek
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Bartek Kłopotek mieszka na Śląsku z mamą, jej partnerem - Piotrkiem, i jamnikiem Kreskiem w typowym bloku, w sąsiedztwie kopalni. Odkąd Piotrek stracił pracę, rodzina przeżywa trudne chwile. Ojciec Bartka też jest w nowym związku i wkrótce chłopiec dowie się, że będzie miał przyrodnie rodzeństwo. Sytuacja komplikuje się, gdy Bartek poznaje miejscowego włóczęgę, Franciszka. Chłopiec radzi sobie z niełatwą rzeczywistością, uciekając w świat fantazji, gdzie jest miejsce i na potwory, i na tajną bazę królików, ukrytą głęboko pod ziemią. Granica między tym, co realne, a tym, co wymyślone, rozmywa się i Bartek raz po raz popada w kłopoty. Ale ma na to swój sposób, zdanie-zaklęcie, powtarzane jak mantra: "Tak właśnie jest, wiem to na pewno". Ma również wyjątkową wrażliwość, dar obserwacji ipoczucie humoru, które sprawiają, że opowiedziana przez niego historia, z pozoru zwyczajna, jest niezwykła i jedyna w swoim rodzaju.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-65230-10-2, 9788365230102
Wydawnictwo: Agencja Edytorska EZOP
Nagrody: Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (Zwycięzca)
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 205

Autor

Kasia Nawratek Kasia Nawratek Kasia Nawratek jest pisarką i architektką, pochodzi z Katowic, pracuje w Wielkiej Brytanii.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zwyczajne niezwyczajne życie

8.01.2017

"Pamiętajcie, trzeba dbać o drugiego, nieważne, czy człowiek, czy nie-człowiek". Literatura dla dzieci podana w lekkiej formie i jednocześnie przemycająca wartościowe treści, które młody odbiorca chociaż w małej części przyswoi to element wychowania mający dość duży wpływ na późniejsze postępowanie naszej pociechy. Dlatego też bardzo ważnym jest ... Recenzja książki Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Moja opinia o książce

Opinie

@antosiaczyta
2021-11-26
9 /10
Przeczytane Książki Antosi

Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek.

Kasia Nawratek
Wydawnictwo Ezop @wydawnictwoezop

"Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek" to książka, która pomimo swojej zwyczajności, posiada w sobie niezaprzeczalny urok. To wartościowa publikacja, którą polecam każdemu. Lekka forma z wartościowymi treściami.
Bardzo lubię książki z mądrym przekazem.

Bartek Kłopotek mieszka wraz z mamą i jej partnerem na Śląsku oraz z przyjaznym jamnikiem Kreskiem. Bohater widuje się ze swoim tatą, który układa sobie życie na nowo. Bartek to chłopiec, który dzięki swojej fantazji stwarza sobie swój własny świat na czele z bazami królików w podziemiach. W jego życiu nagle pojawia się wiadomość o nowym dziecku taty oraz znajomość z bezdomnym Franciszkiem.

Autorka opowiada o zwyczajnym życiu przeciętnego chłopca mieszkającego na śląskim blokowisku. Nie znajdziemy więc niewiarygodnych przygód, ale zwykłe życie i typową polską codzienność z naszymi problemami. Rozwód rodziców, bezrobocie, różnice w poziomie życia, przemoc w szkole, nepotyzm czy też brak tolerancji dla słabszych.
Wydarzenia jakie stają się udziałem głównego bohatera mogą spotkać każdego z nas.
Każde dziecko, ale i dorosły, odnajdzie w książce elementy doskonale znane, a także znaną szarość życia, jaka nikogo z nas nie ominęła.

Książka zdobyła Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńsk...

| link |
NZ
2022-04-23
7 /10
Przeczytane Kasia Nawratek
@awiola
2017-01-08
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl