Kryminalne przypadki Matyldy

Bożena Mazalik
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Kryminalne przypadki Matyldy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

 Zamek, nieboszczyk i jałówka – czyli jak Matylda szukała świętego spokoju. 

Kiedy Matylda zostaje porzucona przed ołtarzem, wszystkim, czego potrzebuje, jest odrobina samotności. Spotkanie z Władkiem, kolegą szkolnym, kończy się propozycją wprowadzenia się na jego zamek i Matylda decyduje się z niej skorzystać. Niestety, spokój nie jest jej pisany.
Sarni Dwór to zamek jak z koszmaru – wciąż słychać tajemnicze stukanie, kamienne schody skrzypią, drzwi się otwierają… Na domiar złego Matylda odkrywa trupa parobka, zwierzęta z dworskiego gospodarstwa zachowują się niepokojąco, a jej przyjaciółka ląduje w szpitalu. Komisarz policji okazuje się interesującym, aczkolwiek aroganckim mężczyzną, na którego urok Matylda nie potrafi być obojętna. Wydarzenia nabierają tempa, a nieboszczyków przybywa… 
Data wydania: 2019-02-18
ISBN: 978-83-8116-465-8, 9788381164658
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Komedia kryminalna
Stron: 436
dodana przez: rudy_lisek_czyta

Autor

Bożena Mazalik Bożena Mazalik Bożena Mazalik - z wykształcenia umysł ścisły, z natury humanistka. Kilka lat spędziła wraz z mężem w leśniczówce, wychowując synów, polując, jeżdżąc konno i… programując. Maluje, fotografuje i pisze. Jak to informatyk. Dzięki kontaktowi z pisarzami...

Pozostałe książki:

Kryminalne przypadki Matyldy Ciosy słonia Tarnowskie Góry kryminalnie Baba na safari
Wszystkie książki Bożena Mazalik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dama w upiornym zamku.

14.08.2021

Zamek, nieboszczyk i jałówka - czyli jak Matylda szukała spokoju, to zdanie na okładce książki zachęciło mnie do jej przeczytania. Może nie do końca trafny był ten opis, bo niby wszystko jest w książce, lecz nie już tak rewelacyjnie. Nie do końca to jest typowy kryminał, mimo tego, że nieboszczyków tu nie brakuje, ja nazwałabym tę książkę raczej ... Recenzja książki Kryminalne przypadki Matyldy

@maciejek7@maciejek7 × 9

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vemona
2020-07-15
2 /10
Przeczytane Kryminał Oddałam 2020 zakupy

Opis zachęcał, środek jest niestrawny. I sama Matylda, porzucona przed ołtarzem, i całe otoczenie, i wyssana z palca intryga kryminalna.... Czytałam z rosnącym zażenowaniem, dokończyłam ze znudzeniem i niesmakiem. Oddam czym prędzej!

× 7 | link |
RU
@rudy_lisek_czyta
2019-03-06
5 /10
Przeczytane

Mhmm...?No właśnie,chyba dałam się uwieść uroczemu tytułowi i ślicznej okładce.Zamiast obiecanego humoru dostałam irytujące postacie oraz banalną historię.Początek powieści zapowiadał się naprawdę dobrze. Matylda nasza główna bohaterka jako uciekająca pana młoda sprzed ołtarza postanawia postawić na odrobinę samotności.Na schodach kościoła spotka dawnego kolegę ze szkoły,który proponuje jej zamieszkanie w starym zamku gdzieś w Tarnowskich Górach.Dziewczyna bez wahania przyjmuje jego propozycję.Niestety jej spokój zakłócają nadciągające kłopoty.Stary dwór okazuje się iście jak z sennych koszmarów.Skrzypiące schody,dziwne stukania środku nocy,drzwi,które same się otwierają.Na pomoc przychodzi jej przyjaciółka.Obie pewnego dnia odkrywają zwłoki parobka.Podejrzaną tej zbrodni staje się jałówka.I na tym nie koniec absurdów.
.
Niestety,im dalej czytałam”Kryminalne przypadki Matyldy”,tym było gorzej.Zamiast ciekawego opowiadania z duża dawką humoru z jajem,na który liczyłam i wątkiem kryminalnym w tle otrzymałam przeciętną fabułę,która toczyła się monotonie i wiało nudą.Bohaterowie to jednobarwne postacie,niczym szczególnie się nie wyróżniające,język powieści bardzo banalny,dialogi nie porywają a wątki są po prostu słabe.Mimo wszystko,książkę czyta się dość szybko,choć na te ponad 400 stron liczyłam na coś zdecydowanie więcej, więc jeśli ktoś bardzo pragnie,może się pokusić 😉 .

Dziękuje Zysk i S-ka Wydawnictwo za egzemplarz recenzencki

...

× 3 | link |
@KingaP
@KingaP
2022-09-24
8 /10
Przeczytane
@dorotab
@dorotab
2021-11-30
2 /10
Przeczytane
@maciejek7
2021-08-14
7 /10
Przeczytane kryminał z humorem z Biblioteki
@miedzytytulami
@miedzytytulami
2019-07-03
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Nie zdawałam sobie sprawy, że klucze do walącego się zamku i pracowni malarskiej, które mi zaoferował, przyjmuję z czymś więcej niż z dobrodziejstwem inwentarza.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl