Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka

Leo Babauta
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Masz czasami poczucie, że Twoje życie polega na zarabianiu na to, by mieć więcej, tylko po to, by za chwilę wyrzucić i kupić następne? Że Twój dom przypomina wielki skład zbędnych rzeczy, którym kiedyś nie mogłeś się oprzeć? A to, co jest w Twojej głowie? Czy Twoje myśli nie krążą zbyt mocno wokół „mieć”, choć przecież wiesz dobrze, że treścią życia jest po prostu „być”? Jeśli podskórnie czujesz, że rozbuchany konsumpcjonizm nie jest fajny, zminimalizuj go!
Data wydania: 2019-01-08
ISBN: 978-83-283-5340-4, 9788328353404
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 104
dodana przez: withmybooks
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Leo Babauta Leo Babauta
Urodzony 30 kwietnia 1973 roku

Pozostałe książki:

Skup się. Prosta droga do sukcesu Przez minimalizm do szczęścia 52 zmiany Minimalizm Nawyki zen. Mała książka na resztę życia
Wszystkie książki Leo Babauta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Booka
2019-01-24
6 /10
Przeczytane Poradniki E-Booki

To pierwsza przeczytana przeze mnie książka poruszająca tematykę minimalizmu. Zawiera ona wiele wartościowych porad, choć niektóre z nich mogą kojarzyć się z szaleństwem i nie ze wszystkimi się zgadzam.

W książce tej możemy przeczytać nie tylko o tym jak skutecznie pozbyć się zbędnych rzeczy ze swojego życia. Czytelnik ma okazję poznać między innymi sposoby minimalistycznego uproszczenia swojego dnia, utrzymywania porządku oraz jak w minimalistyczny sposób podróżować. Może również zapoznać się ze sposobami utrzymywania zdrowia poprzez wysiłek fizyczny, minimalistyczne i zarazem zdrowe odżywianie i wiele, wiele innych prostych zasad oraz udogodnień.

Wiadomym jest, iż nie jest się w stanie pozbyć wszystkiego od razu. Jasną rzeczą jest to, że do minimalizmu trzeba podchodzić stopniowo - o czym często autor wspomina. Podoba mi się u Leo Babauty to, że nie namawia on nikogo na siłę i wielokrotnie zaznacza czytelnikom, że należy poszukać własnego, indywidualnego sposobu na osiągnięcie prostoty życia a nie naśladować wszystko tak, jak on sam to osiągnął.

Gdy zaczynałam lekturę tej książki sądziłam, że mój upór jest zbyt duży by zaakceptować minimalizm. Lektura pierwszych rozdziałów wywoływała u mnie myśli w stylu: "Ale jak to! Tak się przecież nie da!". Z czasem, zaczynając stosować się choć do niektórych zasad, zrozumiałam jednak pewne rzeczy. Natomiast kończąc książkę wnioski nasunęły się same:
  • bałagan nie przynosi człowiekowi...

| link |
SZ
2020-03-22
8 /10
Przeczytane 0_Nie posiadam 1_Poradniki 2_Pożyczone od innych 3_Przeczytane 2015

Jak na książeczce minimalisty, napisana krótko i konkretnie. Autor nie rozpisuje się na poszczególne tematy, daje proste i zrozumiałe rady, jak osiągnąć cel. Warto przeczytać.

| link |
@Aelin
2022-02-03
5 /10
Przeczytane
RK
2021-03-24
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Staraj się żyć wyłącznie z tym, co niezbędne, a radość czerp z działania, spędzania czasu z ludźmi, tworzenia, a nie posiadania i kupowania dóbr materialnych.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl