Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski

Keith Houston
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy wynalazek papieru miał jakiś związek z intrygami na chińskim dworze? Dlaczego w dziewiętnastowiecznej Anglii chowanie zmarłych odzianych w lniane szaty uznawano za niepatriotyczne? Jak dotkliwa kara groziła skrybom, którzy nie wywiązywali się ze swych obowiązków? Czy baczne obserwowanie pracy konduktora pociągu mogło mieć jakieś skutki dla rozwoju drukarstwa? Papier, pismo, druk, ilustracje – za każdym z tych aspektów książki stoją setki lat historii i wiele ludzkich namiętności. Opowiadając o narodzinach i rozwoju "najpotężniejszego przedmiotu naszych czasów", Keith Houston kreśli dzieje kilku cywilizacji, nie tracąc przy tym z oczu losów poszczególnych osób – odkrywców, wynalazców i wizjonerów, których ciekawość, żarliwość, praca (a niekiedy i występki) zmieniły kształt naszego świata. Fascynująca opowieść – obejmująca pięć tysięcy lat i pięć kontynentów – jest nie tylko znakomicie udokumentowanym źródłem wiedzy o dziejach tzw. przemysłów książki, ale też po prostu zajmującą i zabawną lekturą dla wszystkich, którzy uwielbiają czytać. I oglądać ilustracje! Pouczająca książka, pełna erudycji i humoru. Wspaniała, ambitna mieszanka wiedzy i dobrej zabawy. – Kirkus Review Dowcipny i przewrotny tekst, którego autor śledzi ewolucję książki od papirusu do 448-stronicowego wydania kieszonkowego. Pełna optymizmu oda do jednego z najwspanialszych ludzkich wynalazków, który mimo ataku czytników wciąż świetnie się trzyma. – The Monocle Minute Keith Houston – znawca historii pisma i typografii, autor książki Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych (wyd. polskie d2d.pl, 2015). Prowadzi blog shadycharacters.co.uk.
Data wydania: 2017-02-27
ISBN: 978-83-65271-36-5, 9788365271365
Wydawnictwo: Karakter
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 464

Autor

Keith Houston Znawca historii pisma i typografii, autor książki Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych (wyd. polskie d2d.pl, 2015). Prowadzi blog shadycharacters.co.uk.

Pozostałe książki:

Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych
Wszystkie książki Keith Houston

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@MgorzataM
2020-05-10
7 /10
Przeczytane A: Posiadam Y: 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl