Księga o dniu urodzin dla Kwintusa Caerelliusza

"Censorynus"
Książka Księga o dniu urodzin dla Kwintusa Caerelliusza
Książka Księga o dniu urodzin dla Kwintusa Caerelliusza
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Księga o dniu urodzin" jest utworem wyjątkowym w literackiej spuściźnie antyku. Dzieło opublikowane w 238 r. po Chr. i dedykowane Cerelliuszowi z okazji jego 49 urodzin stanowi uczoną rozprawę, w której urodziny adresata stają się okazją do erudycyjnego wywodu na temat natury czasu, jego roli we wszechświecie oraz wpływu na życie ludzi i społeczeństw. Pierwszy polski przekład dzieła wzbogacony został wyczerpującym wstępem i opatrzony 92 przypisami, indeksem autorów cytowanych bądź wzmiankowanych w tekście oraz słownikiem występujących w nim postaci i nazw miejscowych. Całość zamykają tabele republikańskich i cesarskich Świąt Stulecia. Traktat może być nieocenionym źródłem chronologicznym oraz kompendium wiedzy na temat antycznych realiów związanych z mierzeniem czasu, datowaniem wydarzeń. Traktat może być nieocenionym źródłem chronologicznym oraz kompendium wiedzy na temat antycznych realiów związanych z mierzeniem czasu, datowaniem wydarzeń.  
Tytuł oryginalny: De die natali
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-232-2739-7, 9788323227397
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Seria: Fontes Historiae Antiquae
Kategoria: Historia
Stron: 120
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Księga o dniu urodzin dla Kwintusa Caerelliusza nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga o dniu urodzin dla Kwintusa Caerelliusza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}