Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Czesław Wincenty Ryszka
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kto z Bogiem, a kto z diabłem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czesław Ryszka należy do najpłodniejszych powojennych pisarzy polskich; opublikował ponad 80 książek! Konsekwentnie zajmuje się tematyką katolicką i narodową, także jako publicysta, stając zawsze w obronie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Od pewnego czasu wyraża swój głęboki niepokój wobec tego, dokąd zmierza współczesny świat, w tym Polska – czemu daje wyraz w tej właśnie książce. Wbrew optymistycznym przekazom medialnym Autor dostrzega zagrożenia płynące z ideologii gender, z politycznej dominacji neoliberałów i lewaków, z lekceważenia sprawdzonego przez wieki porządku moralnego. Czyni to na dwa sposoby – bezpośrednio analizując niebezpieczeństwa, lub przedstawiając ludzi będących dla nas przykładem mądrości, wiary i niezłomności, których postępowanie zapobiega ostatecznemu kryzysowi naszej cywilizacji.

Autor zmaga się z takimi zagadnieniami jak m.in. anty-Kościół, neokomunizm, atak na rodzinę, piąta kolumna w Kościele, bluźnierstwo. Za motto jego książki mogą posłużyć słowa słynnej mistyczki Wandy Malczewskiej, która pod koniec XIX wieku ostrzegała, że „Polska może utracić niepodległość już na zawsze, jeśli nie ustrzeże wiary i moralności chrześcijańskiej”. Publikacja Ryszki stoi zarówno na straży wiary, jak i naszej niepodległości. Budzi też nadzieję na pokonanie zła, choć Autor wie, że nie będzie to łatwe, że nie obejdzie się bez walki.

Znamienny jest tytuł książki; Czesław Ryszka nie lęka się konkretnie wskazać, kto trzyma z Panem Bogiem, a kto paktuje z diabłem. Autor często odwołuje się do przesłania św. Jana Pawła II. Zamieszczone w tym tomie rozważania mają duże walory literackie, dzięki czemu świetnie się je czyta. Bogaty zbiór ilustracji czyni to wydanie nie tylko mądrym, ale i pięknym.

Data wydania: 2019-08-07
ISBN: 978-83-7553-273-9, 9788375532739
Wydawnictwo: Biały Kruk
Kategoria: Historia
Stron: 344
dodana przez: piotr_osowski

Autor

Czesław Wincenty Ryszka Czesław Wincenty Ryszka
Urodzony 3 lipca 1946 roku w Polsce (Goławiec, Lędziny)
Czesław Wincenty Ryszka – polski dziennikarz, pisarz katolicki, publicysta, polityk, poseł na Sejm III kadencji, senator VI, VII, VIII i IX kadencji.

Pozostałe książki:

Kto z Bogiem, a kto z diabłem Andrzej Bobola. Orędownik Polski. Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej Jan Paweł II Wielki Prymas Wyszyński. Ojciec Ojczyzny Pytanie o Medziugorje Alfabet Ojca Pio Blizny Bł. ks. Jerzy Popiełuszko Drabina do nieba. Dzieje Różańca Niechciany krzyż Powrót do Lourdes Prymas ze Śląska Spotkania z egzorcystami Tylko przed miłością otwiera się niebo Zdumiewający Opiekun Święty xxi wieku jan paweł ii
Wszystkie książki Czesław Wincenty Ryszka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kto z Bogiem, a kto z diabłem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2022-01-28
7 /10
Przeczytane Religia Sprawy społeczne i światopoglądowe

Książka ciekawa, ale po jej lekturze wiem już skąd ta niesamowita "płodność" Czesława Ryszki (ponad 80 książek). Niestety na objętość książki wpływ ma sporo powtórzeń i wałkowanie jednego motywu w koło Macieju.

× 6 | link |
@Zorg
@Zorg
2024-02-03
1 /10

Cytaty z książki

Jeśli faktycznie zapowiedziany w objawieniach fatimskich triumf Matki Bożej ma poprzedzić wielkie męczeństwo chrześcijan - o czym mamy przekaz w trzeciej tajemnicy - to bez wątpienia tego właśnie jesteśmy świadkami.
Technika wyprzedzając etykę doprowadziła do całkowitej dehumanizacji początków ludzkiego życia, oderwania poczęcia od aktu małżeńskiego i ciała matki, co również należy uznać za czynnik niszczący dotychczasowy model rodziny.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl