Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej

Andrzej Nowak, Wojciech Stefan Roszkowski, Adam Bujak, Piotr Biliński ...
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Bogactwo publicystyki miesięcznika kulturalnego „WPiS. Wiara, Patriotyzm i Sztuka” jest olbrzymie. Prezentowana tu antologia zawiera wybrane eseje, artykuły i rozmowy 30 autorów z okresu 2016 – 2019. To tylko mały, ale reprezentatywny wycinek dorobku miesięcznika, który w tym roku świętuje 10-lecie istnienia. Łamy czasopisma zapełniali od początku tacy wielcy twórcy, jak Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Antoni Macierewicz, profesorowie Janusz Kawecki, Andrzej Nowak, Krzysztof Ożóg, Wojciech Roszkowski, Krzysztof Szczerski oraz przenikliwi publicyści tacy jak Czesław Ryszka, Leszek Sosnowski czy Janusz Szewczak.

Obecnie wokół czasopisma skupiło się już znacznie większe grono najwybitniejszych polskich intelektualistów i patriotów, ludzi, którym głęboko na sercu leży los Ojczyzny i Chrystusowa wiara. Ludzi wrażliwych na dobro wspólne, tradycję i piękno. Pismo stało się bardzo opiniotwórcze w całym obozie patriotycznym. Cechą charakterystyczną tekstów jest to, że znakomici uczeni, znawcy poruszanych zagadnień, piszą językiem przystępnym, nic przy tym nie tracąc z głębi myśli. Jest to język najwyższych literackich lotów. Miesięcznik specjalizuje się w bezkompromisowych rozmowach z politykami, w traktowaniu historii jako nauczycielki życia, a nie pokrytej kurzem przeszłości. Czytelników zachwyca również szata graficzna i estetyka miesięcznika, niezwykle trafne powiązanie ilustracji z artykułami.

Autorzy prezentowani w antologii zajmują się objaśnianiem świata, mechanizmów funkcjonowania władzy, gospodarki i mediów. Są to ludzie waleczni, broniący zdecydowanie i mądrze polskości oraz świata prawdziwych wartości przed atakiem nihilizmu, kosmopolityzmu i ateizmu. Obca jest im poprawność polityczna, nie akceptują żadnych postprawd, zwalczają genderyzację edukacji i degradację naszego życia do konsumpcji. Podpowiadają, co czynić, by zachować ojczystą kulturę i język. Chlubią się naszą rodzimą tradycją i historią, wyciągają z niej roztropne wnioski przydatne dziś. W ciągu jedenastu wieków naszych dziejów mieliśmy wielu wspaniałych bohaterów i twórców, ale mieliśmy też czasami zdrajców i sprzedawczyków. Jedne działania prowadziły do zguby naszych wrogów, inne – do własnej zguby. Celem tej walki piórem jest ostrzeganie przed zagrożeniem tą ostatnią.

Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-7553-307-1, 9788375533071
Wydawnictwo: Biały Kruk
Stron: 416
dodana przez: piotr_osowski

Autor

Andrzej Nowak Andrzej Nowak
Urodzony 12 listopada 1960 roku w Polsce (Kraków)
Andrzej Witold Nowak − polski historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN (kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej...

Pozostałe książki:

Czwarty K Tajemnica zielonego ducha Wyzwanie Szczeniaki Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród Kroniki idhunu Tydzień świętego mozołu. Opowiadania japońskie 1945–1975 Tyrania postępu 22 zadania służby bhp. Standardy działania Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej Dzieje Polski. 1572-1632 Imperium Rzeczypospolitej. Tom 5 Dzieje Polski. Tom 2. Od rozbicia do nowej Polski Dzieje Polski. Tom 3. 1340-1468 Królestwo zwycięskiego orła Dzieje Polski. Tom 4. Trudny złoty wiek John Paul II 1920-2005. Illustrated Biography (Jan Paweł II 1920-2005. Ilustrowana biografia) Klęska imperium zła. Rok 1920. Kronika życia i pontyfikatu - Karol Wojtyła-Jan Paweł II Ludzka miłość Medycyna druidów Między nieładem, a niewolą. Krótka historia myśli politycznej Pierwsza zdrada Zachodu Polska i Rosja Raj Wygaszanie Polski 1989-2015 Zmiana skóry Blaski i nędze życia w PRL Bolesny piątek Błogosławiony Jan Paweł II Kronika życia i pontyfikatu Czas walki z Bogiem Dumy i dumki z rusałki dniestrowej zaczerpnięte Dzieje Kresów Ekspektatywa_3 Warszawa jako struktura emergentna Filary niepodległości. Część 2 Historia i Polityka Historie politycznych tradycji. Piłsudski, Putin i inni History and Geopolitics: a Contest for Eastern Europe Intelektualna historia III RP. Rozmowy z lat 1990-2012 JAN PAWEŁ II BIOGRAFIA BŁOGOSŁAWIONEGO Ja, Najwyższy Jak rozbić rosyjskie imperium? Idee polskiej polityki wschodniej (1733-1921) Jak zdawać egzaminy Jan Paweł II : ilustrowana biografia Jan Paweł II Biografia Błogosławionego Jan Paweł II Kronika życia i pontyfikatu Jaskółki i kraby Koleżka Wilk Korespondencja z lat 1952–1975 Kościół na straży polskiej niepodległości Krzyż Polski Patriotyzm i męczeństwo tom 4 Kto powiedział, że Moskale są to bracia nas, Lechitów... Kurupi i inne opowiadania Metamorfozy Imperium Rosyjskiego 1721-1921 Metamorfozy społeczne Tom 19 Modelowanie matematyczne i symulacje komputerowe w naukach społecznych Niepodległa! 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę O historii nie dla idiotów Od Polski do post-polityki. Intelektualna historia zapaści Rzeczpospolitej Od imperium do imperium : spojrzenia na historię Europy Wschodniej Ofiary imperia i historycy Ojczyzna ocalona. Wojna sowiecko-polska 1919-1920 Pamięć imperiów w Europie wschodniej. Teoretyczne konteksty i porównania Polska i Krzyż Polska i trzy Rosje Polska. Panoramy Powieść o Lisie Powrót "Imperium Zła" Powrót do Polski : szkice o patriotyzmie po "końcu historii" 1989-2005 Przedsiębiorczość społeczna Putin. Źródła imperialnej agresji Rosja, komunizm i świat. Wybór esejów Ryby Strachy i Lachy Ukrainky Uległość czy niepodległość Wieczór, gdy znów staliśmy się ludźmi Wielka Księga Historii Polski Wynalazek Morela Z przygód imć Pana Amadisa z Walii, jako też innych wiernych druhów jego Zmieniłaś się w młodą gołąbkę. Z pradawnej i nowszej poezji Synów Słońca Żeby cię lepiej zjeść Żywoty równoległe. Wyjątkowi Polacy, tragiczne wybory, heroiczne postawy
Wszystkie książki Andrzej Nowak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@aniabruchal89
2021-01-15
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl