Powrót do Polski : szkice o patriotyzmie po "końcu historii" 1989-2005

Andrzej Nowak
Powrót do Polski : szkice o patriotyzmie po "końcu historii" 1989-2005
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Andrzej Nowak (ur. 1960), historyk, profesor UJ, kierownik Pracowni Dziejów Europy Wschodniej w Instytucie Historii PAN w Warszawie. Historię Europy Wschodniej, a także nowożytnej dyplo-macji wykładał m.in. na WSB-NLU- w Nowym Sączu, Uniwersytecie Warszawskim, Collegium Civitas, Uniwersytecie Masaryka w Brnie, uniwersytetach amerykańskich (Harvard, Columbia, Rice) i japońskich (Tokyo Univ.).W latach 1988 Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu (2005).Czym jest patriotyzm? Czy możemy ożywić poczucie narodowej wspólnoty . Przypominają wielkie tradycje naszego patriotyzmu: staropolskiego, romantycznego, powstańczo-niepodległościowego, aż po wizje prymasa Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Zarazem wchodzą w polemikę z tymi, którzy patriotyzm polski w ostatnich latach odrzucili, próbując go zastąpić wiarą w Europę, społeczeństwo obywatelskie, w koniec Historii.
ISBN: 978-83-89243-82-9, 9788389243829
Wydawnictwo: Arcana

Autor

Andrzej Nowak Andrzej Nowak
Urodzony 12 listopada 1960 roku w Polsce (Kraków)
Andrzej Witold Nowak − polski historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN (kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej...

Pozostałe książki:

Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród Dzieje Polski. Tom 3. 1340-1468 Królestwo zwycięskiego orła Dzieje Polski. Tom 2. Od rozbicia do nowej Polski Dzieje Polski. Tom 4. Trudny złoty wiek Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej
Wszystkie książki Andrzej Nowak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Powrót do Polski : szkice o patriotyzmie po "końcu historii" 1989-2005 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Powrót do Polski : szkice o patriotyzmie po "końcu historii" 1989-2005. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl