Rosja, komunizm i świat. Wybór esejów

Richard Pipes
Rosja, komunizm i świat. Wybór esejów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zbiór "Rosja, komunizm i świat. Wybór esejów" przedstawia fascynującą historię myśli, która doprowadziła do obalenia systemu sowieckiego. To myśl o zagrożeniu, jakie tworzy ten system dla wolnego świata, o potrzebie i możliwościach skutecznego przeciwstawienia się temu zagrożeniu. Teksty, publikowane pierwotnie przez Pipesa od lat 60. W "Foreign Affairs","Commentary", "Encounter" czy w "National Interest", prezentowały konsekwentnie tę myśl, do której kluczem była jego historyczna wiedza o Rosji i zarazem rozpoznanie istoty komunizmu. Jak pisze we wstępie do tej książki sam Autor - "jako człowiekowi urodzonemu w państwie sąsiadującym z Rosją zostały mi oszczędzone romantyczne złudzenia na temat owego wielkiego kraju"… Patrzył więc Pipes na Rosję bez złudzeń i bez złudzeń opisywał stworzony na obszarze jej imperium system. Dlatego też jego diagnozy okazały się bez porównania bardziej trafne niż koncepcje całej "postępowej" sowietologii zachodniej. Jak trafne, przekonać się można w trakcie lektury tej książki.  
Data wydania: 2002
ISBN: 83-89243-05-9, 8389243059
Wydawnictwo: Arcana
Seria: Arkana historii
Kategoria: Historia
Stron: 224
dodana przez: kazal_ka

Autor

Richard Pipes Richard Pipes
Urodzony 11 lipca 1923 roku w Polsce (Cieszyn)
Richard Edgar Pipes – amerykański historyk i sowietolog pochodzenia polsko-żydowskiego, specjalista w zakresie historii Rosji, w latach 1981–1982 doradca prezydenta USA Ronalda Reagana ds. Rosji i Europy Środkowej, długoletni wykładowca Uniwersytetu...

Pozostałe książki:

Rewolucja rosyjska Żyłem : wspomnienia niezależnego Komunizm Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego Rosja carów
Wszystkie książki Richard Pipes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Rosja, komunizm i świat. Wybór esejów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Rosja, komunizm i świat. Wybór esejów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl