Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego

Richard Pipes
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Interesująca, pełna nieznanych szczegółów historia rozpadu Cesarstwa Rosyjskiego i wzniesienia na jego gruzach wielonarodowego państwa komunistycznego. Richard Pipes opisuje, w jaki sposób bolszewicy wykorzystali ruchy narodowe na Ukrainie, Białorusi, Kaukazie i w Azji Środkowej, aby zdobyć władzę i rozciągnąć ją na kresy dawnego cesarstwa. Ważny przyczynek do współczesnej historii krajów należących niegdyś do Związku Sowieckiego.
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-11-16329-4, 9788311163294
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 384
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Richard Pipes Richard Pipes
Urodzony 11 lipca 1923 roku w Polsce (Cieszyn)
Richard Edgar Pipes – amerykański historyk i sowietolog pochodzenia polsko-żydowskiego, specjalista w zakresie historii Rosji, w latach 1981–1982 doradca prezydenta USA Ronalda Reagana ds. Rosji i Europy Środkowej, długoletni wykładowca Uniwersytetu...

Pozostałe książki:

Rewolucja rosyjska Rosja carów Żyłem : wspomnienia niezależnego Komunizm Krótka historia rewolucji rosyjskiej
Wszystkie książki Richard Pipes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Współpraca

Richard Pipes urodził się w rodzinie polskich Żydów w Cieszynie, a dorastał w Warszawie. W 1939 r. rodzina, razem z 16-letnim wówczas Richardem, uciekła przed wojną do USA. Tam Pipes ukończył studia i został historykiem specjalizującym się w historii Związku Radzieckiego.Jest jednym z najwybitniejszych znawców problematyki komunizmu i ZSRR, którą zawarł w kilkunastu książkach.
Swoje życie, w Polsce i poza granicami naszego kraju, zawarł w książce"Żyłem".

"Czerwone Imperium", to kolejna książka, tegoż pisarza, którą przeczytałem z zainteresowaniem.
Opowiada ona, w jaki sposób, bolszewicy doprowadzili do upadku Cesarstwa Rosyjskiego, tworząc podwaliny pod totalitarne państwo, jakim stała się Rosja.
Zawarte są tu informacje, w jaki sposób, wykorzystywano ruchy narodowe, na Ukrainie, Białorusi, czy na Kaukazie, do swoich celów.
Komuniści nie wahali się, przed niczym, byle tylko osiągnąć swój cel.Zabójstwa, rabunki, porwania, tortury, zastraszanie, wszystko w jednym celu, partia musiała odnieść sukces.
Porażające świadectwo dziejów, które, zdaje się niczego nas nie nauczyły.

Ciekawie i pasjonująco napisana książka, warta uwagi i skłaniająca do zastanowienia, się nad człowiekiem, który, indoktrynowany, jest gotów zrobić, absolutnie wszystko dla idei, nie ważne, jaka by nie była.I w tej książce, mamy kolekcję czarno - białych zdjęć, który przybliżają nam bieżącą sytuację, czy postaci.Polecam.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Czerwone imperium. Powstanie Związku Sowieckiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl