Kto zgubił kapelusz?

Aleksandra Struska-Musiał
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kto zgubił kapelusz?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pewnego dnia Zając znajduje w pobliżu swojej nory piękny kapelusz w haftowane marchewki. Bezskutecznie szuka właściciela, aż wreszcie dochodzi do wniosku, że to Wiatr-Hulaka musiał przywiać kapelusz z drugiej strony Zielonookiej Rzeki. Myśl o tym, że komuś jest przykro z powodu utraty kapelusza nie daje jednak Zającowi spokoju. Choć jest z natury lękliwy, decyduje się przepłynąć przez rzekę do tajemniczego Bukowego Lasu. Czy wyprawa zakończy się sukcesem? A może przez swe dobre serce Zając narazi się na niebezpieczeństwo?

Pięknie ilustrowana bajka o empatii, przełamywaniu stereotypów i o tym, że warto jeść marchewki.

Data wydania: 2019-02-12
ISBN: 978-83-7551-599-2, 9788375515992
Wydawnictwo: BIS
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 48
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Aleksandra Struska-Musiał Aleksandra Struska-Musiał Z zawodu nauczycielka, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz językoznawstwo współczesne na Northumbria University w Anglii. Uczy języka angielskiego w przedszkolu. Z reguły optymistka, z doskoku pisarka. W dzieciństwie ...

Pozostałe książki:

Kto się boi Lisa? Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Wszystkie książki Aleksandra Struska-Musiał

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tyle mądrości w jednej bajce!

16.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Kto zgubił kapelusz?” Aleksandry Struskiej-Musiał to piękna bajka, poruszająca tak wiele ważnych tematów, że trudno przejść obok niej obojętnie. Piękne, barwne, dynamiczne ilustracje Doroty Rewerendy-Młynarczyk dodają jej niekłamanego uroku. W całej publikacji widać staranność i dbałość o szczegóły, dlatego też zrobiła na mnie ogromne wrażenie. ... {} Recenzja książki Kto zgubił kapelusz?

@LiterAnka@LiterAnka {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@wopisiepl
2021-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Zając z natury jest lękliwy i bez powodu nie opuszcza swojego spokojnego i bezpiecznego schronienia – taka już jego natura. Ale tym razem mamy do czynienia z sytuacją bezmiar ważną i niecierpiącą zwłoki.

Ktoś w lesie zgubił kapelusz, a bohater opowiadania za wszelką cenę pragnie oddać właścicielowi utraconą część garderoby, nawet kosztem przełamywania swoich lęków i bezsilności.

Czymże bowiem jest ubranie bez dodatku kapelusza? No i mamy historię dla najmłodszych wypełnioną kolorowymi obrazami, treścią, fabułą, jak również morałem i ciekawą nauką wynikającą wprost z zachowania samego bohatera oraz zwierząt, które starają się „pomagać” zajączkowi.
O bajce opowie więcej Natalia, zapraszamy! 😊
https://www.wopisie.pl/1_3_137_kapelusz.html

{} | link |
@LiterAnka
2021-02-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kto zgubił kapelusz?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl