Która jego jest

Sandra Borowiecka "S.M. Borowiecky"
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Która jego jest
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

W monachijskim kościele pada strzał. Ksiądz Adolf Rielke, powiązany z nazistami i organizacją Stille Hilfe, zostaje zamordowany. Tymczasem Anna Braun,wnuczka Adolfa Hitlera, pragnie jednego – odzyskać władzę odebraną jej dziadkowi.Demony przeszłości wychodzą z cienia. Jeszcze chwila, a hasło „Odyn zamiast Jezusa”,może stać się rzeczywistością… Młoda Amerykanka Zoja Pietrowna i Serge Magdi, badacz prawosławnych ikon powiązany z tajemnym Bractwem Chryzmonu, mają coraz mniej czasu. Ścigani przez dwie największe agencje wywiadowcze świata, muszą odnaleźć mityczną Ewangelię Apostolic, zanim będzie za późno. Czy Jezus i Maria Magdalena byli potomkami królewskiego rodu Dawida? Czy Protoewangelia jest przepowiednią, która spełnia się na naszych oczach? Czy na terenie Watykanu znajduje się kościół nazistów? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywają amerykański i niemiecki wywiad?Druga część kontrowersyjnej książki „Ani Żadnej Rzeczy” to brawurowe połączenie thrillera, sensacji i powieści przygodowej. Symbole i szyfry, prowadzą w głąb historii,splatając się ze Starym Testamentem, kabałą i germańskimi mitami. Wszystkie drogi prowadzą do Izraela i grobu pewnego świętego, w którym ukryte są tajemnice Kościoła, których pragną wszyscy…
Data wydania: 2017-03-15
ISBN: 978-83-943061-6-8, 9788394306168
Wydawnictwo: Szpalta
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 269

Autor

Sandra Borowiecka "S.M. Borowiecky" Sandra Borowiecka "S.M. Borowiecky" Redaktor naczelna magazynu reporterskiego Szpalta.com. Współpracowała z największymi mediami min. TVN, Superstacja, Radio Kolor, Super Express, Gazeta Bankowa czy Uważam rze.

Pozostałe książki:

Ani żadnej rzeczy
Wszystkie książki Sandra Borowiecka "S.M. Borowiecky"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem?

22.04.2017

Która jego jest to druga część powieści, będącej połączeniem powieści sensacyjnej z thrillerem. Zoja Pietrowna mieszkająca w Nowym Jorku, przyjeżdża do Polski aby pochować swoją babcię. Z początkową obojętnością stwierdza, że ani babci nie pamięta ani nie żywi wobec niej bliższych uczuć. W rodzinnej miejscowości babci, kontaktuje się z księdzem Pi... Recenzja książki Która jego jest

Krwawy pościg

29.03.2017

"Ciągle nie mogę zrozumieć, jak ludzie mogą wierzyć w Ewangelię, która ewidentnie podważa sens istnienia Kościoła hierarchicznego". Czekałam na premierę tej książki z wielką niecierpliwością. Dlaczego? Otóż otwarte zakończenie pierwszej części, czyli "Ani żadnej rzeczy" oraz cała płaszczyzna przywoływanych przez autorkę mało znanych faktów z nasz... Recenzja książki Która jego jest

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2020-11-06
9 /10
Przeczytane

Do przeczytania drugiej części książki pt.'' Która jego jest'' zachęciły mnie słowa autorki Sandry M. Borowiecky umieszczone w słowie wstępnym.

Nie ukrywam, że pierwszy rozdział napisany jest precyzyjnie. Nie zabraknie w nim emocji, które pozytywnie nie wpływają dla młodszego odbiorcę, ze względu na opis śmierci księdza Adolfa Rielke.

Pani Sandra Borowiecky zadbała w tej części o każdy drobny szczegół dotyczący historii Zoji oraz pozostałych bohaterów książki.

W Zoji odkryłam, że jest wrażliwą osobą, do końca nie ufna, ostrożność zachowuje w każdej sytuacji, pojawia się strach, ale podoba mi się jej waleczność, która była zachowana do końca.

Ciekawostką są tutaj osoby, które do końca nie są szczere i można im ufać. Przykładem na takiego rodzaju zachowanie jest Serge Magdi – zagadkowy i tajemniczy.

Drugą część książki zdecydowanie czytałam dłużej niż pierwszą część ze względu na to, że została opracowana lepiej tekstowo.

Historia warta jest poznania tajemnic Watykanu, akcja toczy się szybko, dialogi napisane są z pomysłem.

Autorka zaskakuje zwrotem akcji pod koniec, gdyż każdy z Czytelników będzie chciał poznać losy Zoji.

Dla każdego, kto, lubi, czytać kryminały trzymające do końca w napięciu to jest, ta książka godna polecenia.

Miękka oprawa zawiera 269 stron, Wydawnictwo Szpalta, Warszawa 2017.

Polecam zapoznanie się z obiema książkami autorstwa Sandry M. Borowiecky.

× 9 | link |
@sandrajasona
2019-11-06
7 /10
Przeczytane Sensacja Przeczytane w 2017

Oceniam treść, jeśli chodzi o wydanie to skala jest minusowa :-(
Druga część spisków, tajemnic, tajnych stowarzyszeń. Okazuje się, że poszukiwania tajnej Ewangelii się gmatwają, wrogowie nie są do końca wrogami, a przyjaciele przyjaciółmi. Zoja waleczniejsza, a inni nie do końca wiedzą, w co wdepnęli. Tym razem mamy wmieszane rządy USA, Niemiec, akcja dzieje się w całej Europie. Jak już pisałam przy poprzedniej części sensacja z masą wątków i teorii. Końcówka niestety nic nie rozstrzyga, w lutym ma wyjść trzecia cześć.
Niestety cały odbiór minusuje wydanie, nie dość, że każda część jest innych gabarytów, to w tej mamy tyle błędów korektorskich, że aż poraża, na każdej stronie brak spacji po przecinkach, wyrazy pisane jednym ciągiem. Makabra, dla mnie autorka powinna zażądać odszkodowania od osób za to odpowiedzialnych.

× 2 | link |
@ewfor
2017-04-22
10 /10
Przeczytane
@awiola
2017-03-29
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Która jego jest. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl