Kwiaty polskie na wygnaniu

Wiesław Adamczyk "Wesley Adamczyk"
Kwiaty polskie na wygnaniu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wiesław Adamczyk i Barbara Dominiczak składają w tym zbiorze wywiadów hołd utraconej niewinności Polaków, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb ZSRR Zbiór wywiadów Wiesława Adamczyka oraz Barbary Dominiczak przeprowadzonych z ludźmi, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb Związku Radzieckiego. Prowadzili oni zeszyty, pamiętniki z rysunkami i wpisami innych tułaczych polskich dzieci, rozproszonych od Iranu po Meksyk. Przez lata przypominały o ukochanym kraju dzieciństwa, pozwalając zachować polską tożsamość. Książka wzbogacona ilustracjami z owych pamiętników daje poruszające świadectwo ludzkiej solidarności i przyjaźni nawet w nieludzkich warunkach na nieludzkiej ziemi. Obrazu dopełniają historie samego kolekcjonera owych pamiętników, Wiesława Adamczyka, oraz jego siostry pióra Ewy Ledóchowicz. To swoisty hołd wszystkim, którzy podobnie jak Adamczyk utracili dziecięcą niewinność, zmagając się z rozpaczą, tęsknotą, bólem i niejednokrotnie śmiercią najbliższych. Wiesław Adamczyk - mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest emerytowanym chemikiem oraz doradcą podatkowym, a także uznanym sportowym brydżystą.
Data wydania: 2015-04-25
ISBN: 978-83-7818-682-3, 9788378186823
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Historia
Stron: 312

Autor

Wiesław Adamczyk "Wesley Adamczyk" Wiesław Adamczyk "Wesley Adamczyk"
Urodzony 14 stycznia 1933 roku w Polsce
Autor,ur. w 1933 r. , został wyrzucony z rodzinnego domu wraz z mamą i rodzeństwem w czerwcu 1940 r. Wcześniej w trakcie kampanii wrześniowej 1939 r. jego ojciec, oficer Wojska Polskiego dostał się do niewoli sowieckiej. Na zesłaniu przeżywali głód,...

Pozostałe książki:

When God Looked the Other Way Kiedy Bóg odwrócił wzrok
Wszystkie książki Wiesław Adamczyk "Wesley Adamczyk"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kwiaty polskie na wygnaniu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kwiaty polskie na wygnaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl