Lawa, owce i lodowce

Agnieszka Rezler
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Lawa, owce i lodowce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Islandia od kilku lat coraz bardziej Polaków ciekawi. Bankructwo gospodarki, wybuch wulkanu Eyjafjallajökull, dziwaczne opowieści tych, którzy wracają z emigracji zarobkowej, a w końcu występy piłkarskiej drużyny narodowej i jej kapitalnych kibiców – wszystkie te wydarzenia rozbudziły spore zainteresowanie wyspą. Nagle okazało się, ze istnieje coś takiego jak islandzka muzyka rockowa, filmy czy staronordyckie sagi. Książka jest relacją z rodzinnych wakacjach na Islandii, które nie obyły się bez niespodzianek, a właściwie całe okazały się wielką niespodzianką. Opowieść o podróży z bliskimi stała się dla autorki pretekstem do skomponowania własnego obrazu wyspy: jej niesamowitej przyrody, niezwykłej historii i specyficznego charakteru jej mieszkańców.
Data wydania: 2017-03-22
ISBN: 978-83-271-5656-3, 9788327156563
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Seria: Z różą wiatrów
Stron: 296

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wyspa ognia i lodu

13.01.2020

"Lawa, owce i lodowce" to spojrzenie na Islandię z perspektywy dziennikarki będącej na rodzinnej wycieczce. A to już wstępnie sugeruje z jaka kategorią przemyśleń będziemy mieć do czynienia. Biorąc do ręki książkę, która przedstawia relacje z podróży nie spodziewam się opisów na miarę historycznego przewodnika po nieznanej mi kulturze i społecznoś... Recenzja książki Lawa, owce i lodowce

@Asamitt@Asamitt × 5

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Islandia intryguje. Te słowa z okładki książki, najbardziej oddają treść całości. Mimo, że tak blisko Europy, a tak daleko. Lodowce, wulkany, gejzery i trudne do wymówienia nazwy. Jak choćby słynny wulkan, którego erupcja spowodowała niemały chaos w komunikacji lotniczej.

Autorka w swojej książce przybliża nam zwykłe życie mieszkańców niezwykłej wyspy. A robi to w znakomitym stylu. W tej pozycji znalazły się nie tylko pełne humoru perypetie, ale i mnóstwo ciekawostek o mieszkańcach, o ich ulubionych potrawach, a nawet sporcie. Maleńka wyspa naznaczona specyficzną aurą. To trzeba przeczytać.

Świetna publikacja, którą czyta się z uśmiechem na ustach. Można nie tylko dowiedzieć się sporo o Islandczykach, ale i o ich specyficznym poczuciu humoru, o ich życiu i o tym co uważają za najważniejsze. Mnóstwo zdjęć, to dodatkowo plus, tej niewielkiej rozmiarowo pozycji, a szkoda. Polecam, zachęcam do lektury.

× 1 | link |
@Vemona
2019-11-10
8 /10
Przeczytane Mam 2017 Literatura faktu

Opowieść o tygodniu spędzonym na Islandii, pełna humoru i liryzmu, napisana bardzo sympatycznym stylem, zachwycająca opisami, zachęcająca do obejrzenia, odwiedzenia.
Dzięki recenzji Jarka Czechowicza sięgnęłam po tę książkę, za co jestem mu niezmiernie wdzięczna, bo spodobała mi się ogromnie.

| link |
@sebastianprokop26
2022-04-02
8 /10
Przeczytane Literatura faktu Literatura podróżnicza
@Asamitt
2020-01-13
7 /10
Przeczytane Podróżnicza/Reportaż Skandynawskie/Nordyckie tereny Polscy autorzy

Cytaty z książki

O nie! Książka Lawa, owce i lodowce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl