Lekcje muzyki. Dojrzały Klasycyzm. Muzyka sakralna. Opera klasyczna

Piotr Orawski
Książka Lekcje muzyki. Dojrzały Klasycyzm. Muzyka sakralna. Opera klasyczna
Książka Lekcje muzyki. Dojrzały Klasycyzm. Muzyka sakralna. Opera klasyczna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Piąty tom Lekcji muzyki jest drugim poświęconym klasycyzmowi. Autor ukazuje w nim narodziny romantyzmu poprzez dojrzałą i późną twórczość Ludwiga van Beethovena. Przedstawia kompozytora IX Symfonii jako wielkiego nowatora, który jednocześnie nawiązywał w swojej muzyce do czasów wcześniejszych, zwłaszcza dzieł Haendla. Szczegółowo omówiony został rozwój klasycystycznej kameralistyki w utworach Haydna, Mozarta i Beethovena, początki i kształtowanie się jednej z najpopularniejszych form muzycznych w XIX wieku – kwartetu smyczkowego. Oratoria i opery należały do najważniejszych gatunków w twórczości kompozytorów epoki Klasycyzmu. Autor omawia proces sekularyzacji zachodzący w sferze muzyki religijnej, szczegółowo analizując najważniejsze dzieła sakralne klasyków wiedeńskich. Pisząc o operze zwraca uwagę na jej rolę w życiu społecznym i kulturze XVIII i początku XIX wieku. Do książki dołączona jest płyta wydawnictwa Paraty Beethoven: Rondos & Bagatelles w wykonaniu Natalii Valentin.  
Data wydania: 2014-01-22
ISBN: 978-83-926389-6-4, 9788392638964
Wydawnictwo: kle
Cykl: Lekcje muzyki, tom 5
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 400
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Lekcje muzyki. Dojrzały Klasycyzm. Muzyka sakralna. Opera klasyczna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lekcje muzyki. Dojrzały Klasycyzm. Muzyka sakralna. Opera klasyczna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}