Leksykon dawnych i nowych symboli : do wykorzystania w praktyce duszpasterskiej i katechetycznej

Willi Hoffsümmer
Leksykon dawnych i nowych symboli : do wykorzystania w praktyce duszpasterskiej i katechetycznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Symbole i działania symboliczne wywierają wpływ na życie ludzkie. Wiele przedmiotów, które bierzemy codziennie do ręki, już przed setkami lub nawet tysiącami lat miało dla ludzi głębokie znaczenie symboliczne, często także religijne. Willi Hoffsümmer w Leksykonie poszukuje początków takich znaków i symboli oraz pokazuje możliwości ich interpretacji w naszych czasach. Od wielu lat autor, proboszcz parafii, w swoich nabożeństwach wykorzystuje przedmioty codziennego użytku, przez co głoszenie Ewangelii opiera na konkretnym doświadczeniu życiowym wiernych. Książka jest owocem praktyki duszpasterskiej autora. Zawiera ponad 600 haseł, które interpretowane w duchu symboliki chrześcijańskiej, mogą być wykorzystane w praktyce duszpasterskiej i katechetycznej. Oprócz klasycznych symboli, znajdują się tu także przedmioty dopiero przez Hoffsümmera odkryte dla nabożeństw i wzbogacone o religijną interpretację. Dzięki temu Leksykon stanowi nowatorską pomoc do wykorzystania zarówno w praktyce duszpasterskiej, jak i katechetycznej.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7224-380-5, 9788372243805
Wydawnictwo: Jedność

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Leksykon dawnych i nowych symboli : do wykorzystania w praktyce duszpasterskiej i katechetycznej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Leksykon dawnych i nowych symboli : do wykorzystania w praktyce duszpasterskiej i katechetycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl