Leksykon integracji europejskiej

Janusz Ruszkowski
Leksykon integracji europejskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kompendium wiedzy o historii, rozwoju i strukturach dwóch najważniejszych systemów integracyjnych - Unii Europejskiej i Rady Europy. Leksykon jest też źródłem wiedzy o organizacjach związanych z nimi traktatowo lub statutowo. Przedstawia problematykę polską i polski punkt widzenia. Obejmuje okres od września 1944 roku do maja 2004 roku. Leksykon składa się z: - krótkiego wprowadzenia - słownika zawierającego 511 haseł oraz 47 tabel i 32 schematy - kalendarium integracji europejskiej - kalendarium stosunków pomiędzy EWG/WE/UE a Polską - kalendarium spotkań na szczycie Rady Europejskiej - 28 aneksów-zestawień - indeksu osób - spisu tabel i schematów - spisu haseł, uwzględniającego nazwy i skróty nazw w języku polskim, angielskim i francuskim, obejmujące różne dziedziny - stosunki międzynarodowe, historię, politologię, prawo, ekonomię, socjologię, biografistykę i wojskowość.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-01-14208-7, 9788301142087
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Leksykon integracji europejskiej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Leksykon integracji europejskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl