Lider : górskim szlakiem Andrzeja Zawady

Ewa Matuszewska
Lider : górskim szlakiem Andrzeja Zawady
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Był najsłynniejszym polskim alpinistą i himalaistą. Stworzył polską szkołę himalaizmu zimowego. Miał na swym koncie kilkadziesiąt wspaniałych wejść na wiele szczytów wszystkich kontynentów. Jednocześnie był liderem - jak nikt potrafił kierować kolejnymi wyprawami; dzięki niemu każda z nich kończyła się wielkim sukcesem. "Nie lubimy rozmawiać o moralności, strachu i odwadze. Lęk jest towarzyszem każdego alpinisty, i prawdziwym bohaterstwem jest umiejętność opanowania go. Dochodzi do tego jeszcze odpowiedzialność - za siebie i innych. Wypadek w górach często jest wynikiem braku krytycyzmu wobec własnych umiejętności czy też nierealnej oceny sytuacji. W alpinizmie, moim zdaniem, obowiązuje pewien styl, a nawet elegancja". W tych kilku zdaniach zawarte jest alpinistyczne credo Andrzeja Zawady. Czy tylko alpinistyczne?"
ISBN: 978-83-207-1734-1, 9788320717341
Wydawnictwo: ISKRY

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Lider : górskim szlakiem Andrzeja Zawady? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lider : górskim szlakiem Andrzeja Zawady. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl