Liderzy polityczni w polskich komisjach śledczych

Przemysław Żukiewicz
Liderzy polityczni w polskich komisjach śledczych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsza monografia jest pierwszą próbą całościowego spojrzenia na działalność komisji śledczych w Sejmie RP IV kadencji (2001-12-12-2005-12-12). Autor wykorzystuje w pracy rozmaite perspektywy – od ujęcia instytucjonalnego przez teorię przywództwa politycznego aż po ustalenia badaczy psychologii społecznej – a poprzez to ukazuje różne drogi interpretacji swoistego fenomenu, jakim na polskiej scenie politycznej okazała się działalność komisji śledczych. Praca zawiera także bogaty materiał egzemplifikujący omawiane zjawiska, bazujący na stenogramach wybranych posiedzeń komisji oraz dokumentach, które określał zakres ich działań. Całość odczytać można jako opis i próbę krytycznej analizy gry scenicznej aktorów politycznych, którzy na wiele sposobów starali się zainteresowań publiczność spektaklu własną kreacją roli lidera politycznego.
ISBN: 978-83-61185-47-5, 9788361185475
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Duet

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Liderzy polityczni w polskich komisjach śledczych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Liderzy polityczni w polskich komisjach śledczych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe