List

Kathryn Hughes
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
List
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

BESTSELLER, KTÓRY PODBIŁ TYSIĄCE SERC NA CAŁYM ŚWIECIE. IDEALNY DLA FANÓW PAMIĘTNIKA NICHOLASA SPARKSA

Jeden list. Dwie kobiety, które wiele łączy, choć dzieli je czas.
Lata 70. XX wieku. Tina Craig pragnie uciec od swojego brutalnego męża. Ciężko pracuje, aby zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy i go zostawić, a dodatkowo udziela się jako wolontariuszka w sklepie charytatywnym, żeby spędzać w domu jak najmniej czasu. Podczas jednej ze zmian przegląda kieszenie używanego garnituru i natrafia na stary list w zamkniętej, nieostemplowanej kopercie. Tina otwiera go i czyta – ta decyzja na zawsze zmieni bieg jej życia...

4 września 1939 roku. Billy Stirling wie, że był głupcem, ale ma nadzieję, że uda mu się naprawić to, co zepsuł. Siada do napisania listu, licząc, że odmieni w ten sposób swój los. Nawet sobie nie wyobraża, jak wpłynie tym na przyszłość…
Tytuł oryginalny: The Letter
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 978-83-65830-38-8, 9788365830388
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Stron: 360
dodana przez: ejwa1960

Autor

Kathryn Hughes Kathryn Hughes
Urodzona w 1959 roku w Wielkiej Brytanii (Altrincham)

Pozostałe książki:

The Key
Wszystkie książki Kathryn Hughes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Genialna historia

3.04.2022

Dzisiaj opowiem wam o książce, która swą fabułą kojarzy mi się z serią wydaną przez N. Sparksa, ale w żadnym wypadku nie jest plagiatem. Chodzi tylko o to, że jest to cudowna historia, która w podobny sposób przepełnia serce całą gamą odczuć, jest niezwykle poruszająca i pasjonująca. Już po przeczytaniu kilku stronic nie byłam się w stanie oderwa... Recenzja książki List

@Izzi.79@Izzi.79 × 3

List

29.03.2022

„Jeden list. Dwie kobiety, które wiele łączy, choć dzieli je czas.” „List” to książka autorstwa Kathryn Hughes, wydana przez Wydawnictwo Papierowy Księżyc. Czwartego września 1939 roku Billy Stirling decyduje się napisać list, licząc na to, że w ten właśnie sposób odmieni swój los, naprawi to, co zniszczył. Nie wyobraża sobie, jak tym działaniem... Recenzja książki List

List - Kathryn Hughs

19.01.2022

🎀RECENZJA PRZEDPREMIEROWA PATRONACKA🎀 Dziękuję @papierowyksiezyc za zaufanie ❤️ "Najdroższa Christino! Nie jestem mistrzem w tych sprawach, wiesz to zresztą, lecz w tym momencie pęka mi serce i to motywuje mnie do działania. To, jak Cię wczoraj potraktowałem, było niewybaczalne, lecz zważ proszę, iż był to efekt szoku, nie odzwierciedlał zaś moi... Recenzja książki List

Moja opinia o książce

Opinie

@bookaholic.in.me
2022-03-21
9 /10

Sztuka pisania listów zanika. W świecie zdominowanym przez wszelkiej maści komunikatory tekstowe, pojęcie listu wydaje się być wręcz czymś abstrakcyjnym. I choć obecna forma komunikacji to sposób zdecydowanie bardziej szybszy i pewniejszy co do tego że adresat stosowną wiadomość otrzyma, to nie ma w nich już tej magii. Oczekiwania na słowa przelane na papier. Zacieśniania relacji za ich pośrednictwem. Wkładania trudu by taką korespondencję nadać. I czasem tęsknię za tą specyficzną i zapomnianą formą komunikacji. Teoretycznie o takim liście, nigdy nie wysłanym, jest ta książka. Ten kawałek papieru, zapakowany w wyblakłą kopertę, łączy przeszłość z teraźniejszością i krzyżuje losy wielu osób. Jednak gdybym miała w jednym zdaniu streścić o czym jest ta powieść to nie powiedziałabym, że o liście. Bowiem jest to książka o tym jak jeden człowiek może zniszczyć wiele ludzkich istnień ale też nieświadomie je połączyć. I to za sprawą jednej decyzji.
Christinę Craig poznajemy w latach siedemdziesiątych. Żyje ubogo, pomimo swojej ciężkiej pracy, a wszystko przez małżeństwo, w którym tkwi. Chce odejść, ale nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Rick jest alkoholikiem, damskim bokserem, a do tego świetnym manipulantem. Tina stara się jak najmniej czasu spędzać w domu, angażując się także w pracę w sklepie charytatywnym. Posiada dwoje dobrych przyjaciół ale nie chce nikogo obarczać swoimi problemami. To kompletnie zagubiona i samotna młoda kobieta, która na swoje ...

| link |
ZA
2022-05-10
10 /10

Są książki, które czytasz, przeczytasz i przechodzisz do następnej, nie rozpamiętując już minionej lektury. Ale są też książki, które przejmują serce, duszę, umysł i swoją historią przejmują czytelnika bez reszty! Do takich książek należy właśnie ta – „List” Kathryn Hughes!

Tina, od której wszystko się zaczyna, nie ma łatwego życia. A wszystko dlatego, że ma pewne marzenia – chce kochać i być kochaną. Dla niej ta miłość wiąże się czasem z wyrzeczeniami, rezygnacją z ideałów, bo przecież one nie istnieją. I nagle w tym jej nieidealnym życiu odnajduje w starym garniturze oddanym do sklepu list. List ten nigdy nie został wysłany, ale wywołuje w Tinie jakieś nieodparte poczucie obowiązku i ta postanawia ten list doręczyć. Nawet nie wie, że właśnie uruchamia lawinę zdarzeń i odkryje piękną, lecz jakże bolesną historię miłosną…

List ten połączył los dwóch kobiet, jednej z lat II wojny światowej, a drugiej z lat 70. Akcja toczy się dwutorowo, raz więc poznajemy Chrissie, która przeżywa pierwszą miłość u progu wielkich zmian politycznych, które na zawsze odmienią jej życie. Z drugiej strony poznajemy Tinę, która po nitce do kłębka odnajduje bohaterów pięknej opowieści i składa ich życie niczym puzzle. Dokąd zaprowadzi ją jej prywatne śledztwo?

„List” Kathryn Hughes wywołuje w czytelniku ogromne wzruszenie, bo opisuje historię, jaka w czasie wojny była prawdopodobna. Dlatego łatwo wczuć nam się w bohaterów i współodczuwa...

| link |
@czytam_book
2022-04-19
8 /10
Przeczytane

„List” Kathryn Hughes, od wydawnictwa papierowy księżyc.
Lubicie pisać listy? Ja kiedyś pisałam bardzo dużo listów z przyjaciółką.
W książce poznajemy Tinę, która nie ma łatwego życia, gdyż mieszka pod jednym dachem z mężem, który ma ciężką rękę. Aby jak najmniej czasu spędzać w domu bierze dodatkowe zmiany w sklepie charytatywnym jako wolontariuszka. Podczas pracy przegląda kieszenie jednego z garniturów i trafia na stary list w zaklejonej kopercie.
Kobieta postanawia zapoznać się z jego treścią. Tina postanawia odnaleźć adresatkę listu. Czy się jej to uda? Jak list wpłynie na życie Tiny?

Przez książkę dosłownie przepłynęłam, pomimo, że nie należy do łatwych historii.
„List” to opowieść o trudnych wyborach, przemocy w małżeństwie, alkoholizie. Opowiada o losach dwóch pokoleń, które zostają spójnie połączone w całość.
Wątek alkoholizmu wzbudził wiele emocji. Autorka pokazuje nam trudną walkę z tym nałogiem, która zostaje niestety przegrana. I pozostawia po sobie tylko zgliszcza, smutek i cierpienie.
Wątek związany z wydarzeniami z przeszłości, również wzbudza wiele emocji. Pokazuje jak trudno miały kobiety żyjące w latach siedemdziesiątych. Gdzie młode dziewczyny nie mogły podejmować decyzji odnośnie swojego życia, a były najczęściej podejmowane przez ich rodziny.

Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, których polubiłam i zajęli kawałek miejsca w moim sercu. Aut...

| link |
JA
2022-04-09
10 /10

Czy często dajecie najwyższą ocenę książkom? Ja rzadko, ale czasami niektóre pozycje na nią zasługują.
Kto podgląda mojego tiktoka to wie, że tę książkę oceniłam na 10/10 💜
Dlaczego wystawiłam taką wysoką ocenę? Już zdradzam :-)

Wszystko zaczęło się od listu... Czy trafił do adresata? Czy Tinie udało się odnaleźć Billiego i Christine?

Jestem oczarowana tą książką! Po pierwsze okładka, którą pokochałam od pierwszych stron. Jest urocza i idealnie oddaje klimat książki. Uwierzcie mi, ale gdy wzięłam ją w swoje ręce, wewnętrznie poczułam, że muszę ją przeczytać. Podczas czytania w pełni byłam jej oddana. Ba! Nie mogłam przestać o niej myśleć, gdy nastąpił jej koniec... Myślałam, czy ta historia wydarzyła się naprawdę? Czy była inspirowana jakąś rodziną opowieścią? Może "ktoś" chciał, abym poznała ją najszybciej? Naprawdę, ale pytania mnożyły się w mojej głowie. Właśnie takie książki chce czytać! Bardzo się cieszę, że mam swój egzemplarz na bibliotece. Ta książka trafi do top przeczytanych książek z 2022 :)
Oprócz okładki zachwycił mnie środek powieści. Czułam emocje przelane na papier, od radości, szczęścia, po bezsilność i smutek. Zapewniam, że poznając historię Tiny i Christiny będą Wam potrzebne chusteczki. Pewne momenty mną wstrząsnęły, zszokowały i sprawiły, że moje serce krwawiło.
To była bardzo wzruszająca książka, której nie zapomnę. Idealnie określi ją też przymiotnik "wyjątkowa".
Na okładce napisano "Bestseller, który podbił ty...

| link |
@inzynier.i.ksiazki
2022-04-24
8 /10

Piszecie listy albo może kiedyś to robiliście?

Kiedy sięgałam po książkę Kathryn Hughes byłam święcie przekonana, że jest to typowy romans. Nie mogłam mylić się bardziej.

Ta historia oparta na motywie znalezienia listu jest w gruncie rzeczy bardzo przykra i tragiczna. Opowiada o losach dwóch pokoleń i w zaskakujący sposób je łączy (chociaż umówmy się, to, że są ze sobą związane było dość oczywiste). Autorka stworzyła fabułę, która bardzo płynnie spaja całkowicie innych i z pozoru niezwiązanych bohaterów.

Głównym elementem, który wzbudził we mnie wiele intensywnych emocji był motyw alkoholizmu i jego wpływu na otoczenie. Przez to też uważam tę książkę za taką smutną i przejmującą. Miałam niestety nieprzyjemność obserwować to jak alkohol niszczy ludzi, relacje i zdrowie. Także to jak ciężko jest z nim walczyć i jak często się przegrywa.

Jednak wydarzenia z przeszłości też wywołały we mnie gamę uczuć. Głównie negatywnych, jednak to nie dlatego, że był źle skonstruowany. Autorka po prostu znowu zaserwowała nam ból, smutek i rozpacz.

„List” jest książką, która wciągnęła mnie, ale nie w taki sposób, żebym nazwała to rozrywką. Była dla mnie raczej swego rodzaju przestrogą i nauką na przyszłość. Jeżeli lubicie tego typu tematy, to bardzo polecam.

| link |
@esclavo
2022-04-19
8 /10
Przeczytane

Nie zawsze czytam opisy książek, które mam zamiar czytać, a nawet jak czytam to do wszystkiech zachwytów podchodzę z rezerwą. Ta powieść miała idealnie trafić w gusta fanów Sparksa. I tak, to opowieść w stylu jego starych książek, ale jednak całkiem inna i z innym przesłaniem.

Dwie kobiety, które dzieli czas, ale łączą traumatyczne przeżycia i list napisany dawno temu. I może pomysł na fabułę nie jest odkrywczy, to autorka bardzo umiejętnie przedstawiła dwie linie czasowe i opowiedziała przejmującą historię, która bardzo wciąga. Kobiece postacie zostały pokazane jako te silne i twarde, które mimo przeciwności, mimo potknięć, dają sobie szansę na lepszy los. To bardzo smutna książka, więc jeśli nastawiacie się na romantyczne uniesienia, to tutaj może być ich mało. To smutek, bezsilność, nostalgia będą grały pierwsze skrzypce.

Książka podobała mi się. Czytałam, czułam zaciekawienie jak potoczy się dalej ta historia i czy bohaterom uda się osiągnąć zamierzony cel. Przejmującą, ale przyjemnie napisana, na pewno zajmie kilka wieczorów, których nie będziecie żałować.

| link |
@Justyna_K
2022-04-09
8 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Kobiecy kącik
@BagatElka
2022-04-09
2 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2022
@Izzi.79
2022-04-03
10 /10
Przeczytane
@lunka.bookstagram
2022-03-29
10 /10
@farmerwiththebook
2022-01-19
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka List. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl