Lista

J. D. Bujak
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Lista
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

„Nie mam pojęcia, co się działo później i jak długo to trwało. W każdym razie pamiętam, że najpierw poczułem ból – potworny, rozdzierający ból wzdłuż prawego boku. (…) Powoli otwierałem zapuchnięte i posklejane powieki. Leżałem na czymś twardym, a wokół panował półmrok. Gdzieś za moimi plecami musiała się świecić niewielka lampka.
Nie mogłem sobie przypomnieć, co tutaj robię. (…) Chciałem się podnieść, ale kiedy tylko lekko dźwignąłem ramię z podłogi, ból boku przeszył całe ciało, rozchodząc się ciarkami do każdej z moich komórek. Jęknąłem i spojrzałem w prawo. Przez moment nie mogłem uwierzyć w to, co widzę.
Obok mnie leżał Eryk.
Był rozebrany do naga, tak jak ja. I...”

Maile, listy, sms-y – pozornie nieistotne informacje i zdarzenia stają się dla młodego architekta początkiem nowego życia, którego szalony rytm wyznacza tajemnicza lista ze spisem nazwisk przyszłych ofiar mordercy. Trzymająca w napięciu historia bohatera uwikłanego w cyniczną grę szaleńca wciąga czytelnika w świat okrucieństwa, strachu i bezradności.

Powieść „Lista” spotkała się z dużym uznaniem czytelników serwisu literackiego opowiadania.pl, a jej część zwyciężyła konkurs na najlepsze opowiadanie czerwca 2009 roku.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-61194-81-1, 9788361194811
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 262

Autor

J. D. Bujak J.D. Bujak – od urodzenia zakochana w muzyce, ukończyła architekturę i urbanistykę, ale zajęła się pisarstwem. Chłodny ścisły umysł otwarty na niewytłumaczalność, inność i mistycyzm.

Pozostałe książki:

Spadek Bilbord
Wszystkie książki J. D. Bujak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lista

26.10.2011

„Stałem dosłownie kilkanaście metrów od niego, przy kasie, kiedy zobaczyłem, jak ten szaleniec podchodzi do Bogdana, wyciąga jakiś dziwny miecz i siecze nim gdzie popadnie. Krew i kawałki ciała leciały na wszystkie strony.”* Nikt z nas nie podejrzewa, że może paść ofiarą psychopaty. No bo jak to? Nie mam wrogów, moje życie jest normalne,... Recenzja książki Lista

Moja opinia o książce

Opinie

@Bujaczek
2011-10-26
10 /10
Przeczytane Posiadam ;)

Książka wciąga i nie pozwala się odłożyć choćby na chwilę. „Listę” czyta się szybko i wielką ciekawością. Z każdą stroną wzrasta napięcie i chęć poznania zakończenia. Polecam!

| link |
@Meme
2011-06-15
10 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Lista. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl