Litteraria Copernicana 1/2008 Konwicki

Przemysław Kaniecki
Litteraria Copernicana 1/2008 Konwicki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Litteraria Copernicana naukowe z zakresu szeroko rozumianej wiedzy o literaturze: nie tylko polskiej, także eu­ropejskiej i światowej. Redagowane na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikoła­ja Kopernika, nawiązuje do uprzednio wydawanych na tymże Wydziale zeszytów literaturoznawczych ?Acta Universitatis Nicolai Copernici\". Zamierzamy jednak drukować teksty nie tylko badaczy z Torunia, lecz również z innych ośrodków naukowych - i na tę współpracę autorów spoza UMK bardzo liczymy. Chcemy, by ?Litteraria Copernicana\" odzwierciedlały zainteresowania badawcze moż­liwie szerokiego kręgu historyków i teoretyków literatury i by literatura ujmowana była tu w różnych kontekstach, także z uwzględnieniem innych dyscyplin humanistycznych. Pismo zawiera kilka działów: oprócz studiów i rozpraw, które stanowią główny człon każdego numeru, znajdzie się w nim miejsce na nieznane materiały: dokumenty, świa­dectwa, teksty literackie dotąd przechowywane w archiwach. W tym numerze są to m.in. źródła odnalezione w aktach GUKPPiW, pozwalające pełniej zobaczyć polityczne kon­teksty twórczości Konwickiego i jej recepcji, a także dotrzeć do tekstów pisarza w ich po­staci sprzed ingerencji peerelowskiej cenzury. W numerze trzecim, który będzie poświę­cony Jerzemu Szaniawskiemu, opublikujemy m.in. pierwotną wersję Fortepianu oraz listy tego - jak się wydaje - dziś zapomnianego i niedocenianego dramaturga. Ponadto zamieszczać będziemy w każdym tomie recenzje książek z zakresu wiedzy o literaturze, polskich i zagranicznych, jak również - i do tego działu, pod nazwą ?Mi­strzowie\", przywiązujemy dużą wagę - artykuły o wybitnych uczonych, którzy wpłynę­li w sposób szczególny na rozwój współczesnej nauki o literaturze, o akademickich na­uczycielach i wychowawcach. Niekiedy będą to wspomnienia bardzo osobiste, czasem prezentacje dorobku naukowego. Pierwszym uczonym, którego sylwetkę przedstawiamy we wspomnieniu jego wieloletniej współpracowniczki, jest Artur Hutnikiewicz.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-231-2198-5, 9788323121985
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Autor

Przemysław Kaniecki Przemysław Kaniecki
Urodzony w 1982 roku w Polsce
Przemysław Kaniecki – ukończył polonistykę (UMK) i antropologię (UW); pisuje recenzje filmowe, publikował artykuły w "Kontekstach", "Kwartalniku Filmowym" i "Studiach Filmoznawczych", książkę o Lawie Tadeusza Konwickiego (wyd. UAM, 2008). Współredag...

Pozostałe książki:

Lawa Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza Wniebowstąpienia Konwickiego Samospalenia Konwickiego Nasze histerie, nasze nadzieje. Spotkania z Tadeuszem Konwickim Kompleks Polski. Mała Apokalipsa
Wszystkie książki Przemysław Kaniecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Litteraria Copernicana 1/2008 Konwicki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Litteraria Copernicana 1/2008 Konwicki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl