Lot Pingwina: Zaokrętowany

Lesław Furmaga
Książka Lot Pingwina: Zaokrętowany
Książka Lot Pingwina: Zaokrętowany
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wyrzucony z redakcji dziennikarz Karol Poręba, dzięki Generałkowi został zaokrętowany na ekspresowiec-łącznikowiec "Pasat" jako drenażysta. Zaczyna karierę morską od haftowania na Biskajach. Pozostaje do dyspozycji ochmistrza. Sprzątanie kibelków i korytarzy to jego pierwsze obowiązki. Pojawiają się pierwsi sprzymierzeńcy i wrogowie. Góral - II Oficer postanawia zgnoić redaktorka, który nie pasuje mu do załogi.Terminologia(telewizor,świerszczyk). W drodze na południe zajmuje się pracami marynarz, czyli walka z rdzą, czyli młotek i pędzel. Po Kanarach portem przelotowym staje się Walvis Bay. Wypad z ochmistrzem po zakupy kończy się upojną nocą z murzynką w magazynie na kartonach. Dręczą go wspomnienia z dzieciństwa, a głównie pierwsze i dalsze miłości(Marylka,Małgorzata i Rozwita). Przechodzi chrzest równikowy-Beta Centaurii-Hadar. Przechodzi na trawler-przetwórnia "Jemiołucha", gdzie znajduje miejsce w przetwórni. Uczy się obrabiać ostroboka. Skaleczony palec, paskudząca się rana powoduje wyprawę szalupą do statku bazy, gdzie jest lekarz. Duża fala i pływające wokół rekiny dodają smaczku kąpieli Karola. Ratuje go Góral, dowódca szalupy. Poręba rewanżuje się opowieścią o Izie, narzeczonej Górala. Poza mordobiciem redaktorek łamie nogę. Historia kończy się opowieścią Górala jako szypra "Podnawki".  
Data wydania: 1981
ISBN: 83-215-5185-8, 8321551858
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Cykl: Lot pingwina, tom 1
Stron: 215

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Lot Pingwina: Zaokrętowany nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lot Pingwina: Zaokrętowany. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}