Mądrość i cuda świata roślin

Jane Goodall, Gail Hudson
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Mądrość i cuda świata roślin
Książka Mądrość i cuda świata roślin
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zdumiewająca i pouczająca opowieść o świecie roślin! Choć znana jest głównie jako wybitna specjalistka życia szympansów i osoba nieustająco walcząca o polepszenie warunków ich życia, która zmieniła nasze rozumienie naczelnych i nas samych, głęboka miłość Jane Goodall do natury i zakrojony na światową skalę aktywizm obejmuje także królestwo roślin. Rozumie coś, co wielu zdaje się umykać: bez roślin, bez drzew – wymrzemy. Nasz gatunek zniknie z powierzchni ziemi. I że jesteśmy na najlepszej drodze do samozagłady. Autorka przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia, lekarstw dla ciała i ducha. Mówi, jak można pomóc przy naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o nowych badaniach, pokazujących skomplikowane sposoby, w jakie niektóre rośliny komunikują się ze sobą i o tym, że pewne nasiona, uśpione przez tysiące lat, w odpowiednich warunkach mogą wykiełkować. Przedstawia także botaników i przyrodników, którzy czasem ryzykują życie, by ratować zagrożone rośliny i lasy. Goodall daje nam nadzieję na przyszłość i opisuje sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić i wspierać świat roślinny. Z perspektywy poszukiwacza przygód, naukowca, a zarazem kogoś duchowo zestrojonego z przyrodą, Jane Goodall przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin. Nowe wydanie świetnie przyjętej książki z serii Eko. Zdumiewająca opowieść o świecie roślin. Goodall daje nam nadzieję i opisuje sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić i wspierać świat roślinny. Jane Goodall (ur. 1934) wygłasza wykłady na całym świecie. Jest wysłannikiem pokoju ONZ, założycielką Jane Goodall Institute, globalnej organizacji non profit, która wspiera zaangażowane i świadome działania na rzecz poprawy środowiska życia wszystkich żywych istot. Otrzymała nagrodę J. Paula Getty’ego „za pomoc milionom ludzi w zrozumieniu wagi ochrony dzikiej przyrody naszej planety”, Medal Tanzanii, Medal Hubbarda (National Geographic Society), prestiżową Nagrodę Kyoto, Medal Life Science Benjamina Franklina, Medal UNESCO, nagrodę Alberta Schweitzera i dziesiątki innych wyróżnień. W Polsce ukazały się trzy jej książki: „Zabójcy bez winy” (1973), „W cieniu człowieka” (1974) oraz „Przez dziurkę od klucza. 30 lat obserwacji szympansów nad potokiem Gombe” (1997). Gail Hudson pisze dużo o rozwoju człowieka i naszym powołaniu do tworzenia bardziej świadomych i czułych relacji z innymi ludźmi, z sobą samym i z przyrodą. Wspólnie z Jane Goodall napisała „Harvest for Hope i Hope for Animals and their World”.
Data wydania: 2017-09-20
ISBN: 978-83-65780-53-9, 9788365780539
Wydawnictwo: Marginesy
Seria: EKO
Kategoria: Naukowe
Stron: 504
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mądrość i cuda świata roślin nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Vanille
@Vanille
2019-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Mądrość i cuda świata roślin”- Jane Goodall

Książka Mądrość wilków
Mądrość wilków Elli H. Radinger
{}8/10
Kochaj rodzinę, troszcz się o tych, których powierzono twoj...
Książka Jadłonomia. Kuchnia roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan
Jadłonomia. Kuchnia roślinn... Marta Dymek
{}10/10
Najgłośniejsza polska książka o kuchni roślinnej – teraz w z...
Książka Polak z Ukrainy
Polak z Ukrainy Dima Garbowski
{}8/10
Ukraińskie serce na polskiej ziemi! Dima Garbowski zaprasza...
Książka Tove Jansson Mama Muminków
Tove Jansson Mama Muminków Boel Westin
{}6/10
Muminki to nie całkiem bajka? Tove Jansson, młoda, obiecując...
Książka Sztuka minimalizmu
Sztuka minimalizmu Dominique Loreau
{}7/10
Sztuka minimalizmu: Żyjemy w świecie nadmiaru. Nadmiaru możl...

Cytaty z książki

O nie! Książka Mądrość i cuda świata roślin. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}