Magiczne wrota

Magdalena Słuszniak
4.3 /10
Ocena 4.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Magiczne wrota
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.3 /10
Ocena 4.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Zbliża się kolejna wojna między Północą a Południem. Powód owych starć od lat jest ten sam – Magiczne Wrota mające zapewnić ich posiadaczowi wielkie bogactwo.

Królowa Północy rządzi twardą ręką. Jedynym, co doprowadza ją do szału jest jej własna córka – Iga. Księżniczka stale brata się z pospólstwem i bywa nieposłuszna. Tak też się dzieje podczas jednego z balów. Iga przynosi wstyd królowej, lecz karę za to ponosi ktoś inny. Ktoś bardzo bliski sercu księżniczki.

Iga decyduje po raz pierwszy postawić się matce i to nie byle jak. Oznajmia, iż ona również idzie na wojnę – ramię w ramię ze swoimi poddanymi.

Otwórzcie Magiczne Wrota i wkroczcie do świata pełnego magii, intryg i wyrzeczeń.
Data wydania: 2021-06-07
ISBN: 978-83-66826-53-3, 9788366826533
Wydawnictwo: Feniks
Cykl: Ballada o trujących ostach, tom 1
Stron: 430
dodana przez: zacisze_wiedzmy

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magiczne wrota.

29.11.2021

Spotkałam się ostatnio z dwoma różnymi opiniami na temat książki Magdaleny Słuszniak pt. “Magiczne wrota”, jedna zachwalała tę pozycję, druga zaś opisuje rzeczy, które denerwują mnie w książkach. Doszłam do wniosku, że trzeba się samemu przekonać, jak wypadł debiut tej autorki i wypracować sobie swoją własną opinię. Zachwyciła mnie okładka, jest... Recenzja książki Magiczne wrota

Trochę nie wyszło...

5.09.2021

W Książce "Magiczne wrota" Magdaleny Słuszniak mamy przygodę, romans i całość doprawioną fantastyką. Dwa królestwa, Północy i Południe, prowadzą od lat walkę o Magiczne Wrota. Ojciec księżniczki Igi, Król Północy, Henryk VIII zginął w walce i od tego czasu rządy sprawuje jej matka - Adelajda. Jej rządy prowadzone są twardą ręką. Słynie też z okru... Recenzja książki Magiczne wrota

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@weneckiswiatksiazek
@weneckiswiatksiazek
2022-05-17
3 /10
Przeczytane

Tytuł: Magiczne wrota
Autor: Magdalena Słuszniak
Wydawnictwo: Feniks
Gatunek: literatura młodzieżowa
Język: polski

Nigdy nie sięgnęłabym po Magiczne Wrota, gdyby nie polski fandom Miraculous. Autorkę kojarzyłam z grupy na fb, poza tym patron Olchuś spisał się przy reklamie książki. Później prześledziłam nieco poczynania autorki na instagramie oraz perypetie z samym wydawnictwem, a kiedy w ofercie polskiej księgarni w Uk pojawiły się Magiczne Wrota ostatecznie zdecydowałam się na zakup. Poza tym tak wiele osób na bookstagramie chwaliło książkę!

Uwaga, tekst może zawierać spoilery, czytasz na własną odpowiedzialność!

Okładka zachowana jest w kolorach czerni i żółci. Wydaje mi się, że grafika miała w jakiś sposób odnosić się do samego tytułu – wrót. Na ich górnej części znajduje się oset, który nawiązuje do cyklu – Ballada o trujących ostach. Całość jest raczej statyczna, okładka posiada skrzydełka.

Wydawnictwo powinno dostać po dupie. Wiele dialogów jest rozjechanych – chodzi mi tutaj o rozjechane pauzy, które są po prostu krzywo rozmieszczone. Następnie – niektóre ze stron nie posiadają numerków, inne zaś tak. Mimo iż nie dostrzegłam błędów ortograficznych to pojawiają się inne błędy, które powinna wyeliminować redakcja i korekta –np. Źle rozmieszczone przecinki (“Uśmiechnij, się” – szybki przykład) bądź powielane powtórzenia, brakujące literki bądź całe słowa.

Iga jest księżniczką Północy, nad którą surową rę...

| link |
@Nastka_diy_book
2021-11-26
6 /10
Przeczytane
@zacisze_wiedzmy
2021-08-20
4 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Od Wydawnictwa/Autora

Cytaty z książki

O nie! Książka Magiczne wrota. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl