Małżeństwo a specyfika pracy marynarzy

Aleksandra Peplińska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Małżeństwo a specyfika pracy marynarzy
Książka Małżeństwo a specyfika pracy marynarzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Specyfika pracy marynarzy wpływa na funkcjonowanie zawieranych Przez nich związków małżeńskich i warunkuje ich specyfikę na tle innych małżeństw. Są to bowiem małżeństwa rozłączone na dłuższe lub krótsze okresy – w zależności od długości pobytu marynarza na statku dalekomorskim. Sytuacja tego typu kształtuje w zasadniczy sposób funkcjonowanie owej diady, a w konsekwencji także całego systemu rodziny marynarskiej i poszczególnych jej członków. Celem prezentowanych w niniejszym opracowaniu badań określonych w dziewięciu rozdziałach jest próba pełnego określenia jakości relacji małżeńskich w związkach marynarskich z perspektywy psychologicznej. W analizie badawczej uwzględniono dwa zasadnicze aspekty: 1. Aspekt doznań stresowych – pozwalający określić zarówno poziom odczuwanego przez małżonków stresu oraz lęku, jak i preferowanych stylów radzenia sobie z nimi. 2. Aspekt satysfakcji i jakości życia małżeńskiego – pozwalający określić poziom zadowolenia małżonków z zawartego przez nich związku i z poszczególnych sfer życia, poczucia jego sensu i odczuwanego szczęścia. Postanowiono uzyskane wyniki skonfrontować z wynikami badań dotyczących małżeństw „lądowych” oraz ukazać dynamikę zmian, które mogą się pojawić w obrębie związków marynarskich. Próbowano też zweryfi kować istnienie osobowościowych predyktorów jakości życia i małżeństwa badanych partnerów.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7587-399-3, 9788375873993
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Małżeństwo a specyfika pracy marynarzy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2011-09-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Impuls poleca

Co czytać po książce “Małżeństwo a specyfika pracy marynarzy”- Aleksandra Peplińska

Książka Psychospołeczne aspekty życia rodzinnego
Psychospołeczne aspekty życ... Teresa Rostowska, Aleksandra Peplińska
Współcześnie rozumiana psychologia rodziny jest dziedziną ro...

Cytaty z książki

O nie! Książka Małżeństwo a specyfika pracy marynarzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe