Manstein. Najlepszy generał Hitlera

Mungo Melvin
Manstein. Najlepszy generał Hitlera
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prawdziwa historia najwybitniejszego stratega II wojny światowej.

"Ta znakomita książka pokazuje, jak niewiele zabrakło, by Hitler zwyciężył w II wojnie światowej. To wnikliwa, napisana świetnym językiem analiza poświęcona najlepszemu strategowi tamtego konfliktu".
ANDREW ROBERTS

"Nareszcie trafia do księgarni arcyważna i po mistrzowsku sporządzona biografia człowieka, który zaiste był najlepszym z generałów Hitlera. Książkę wyróżnia staranna eksploatacja niewykorzystanych dotąd źródeł i świetne zrozumienie kontekstu operacyjnego. To wielkie dzieło".
RICHARD HOLMES

Pierwsza w języku polskim pełna biografia feldmarszałka Ericha von Mansteina (właśc. Fritza Ericha von Lewinskiego) jest opowieścią o geniuszu wojskowym odpowiedzialnym za plan blitzkriegu, wybitnym strategu, który odegrał kluczową rolę w inwazji na Rosję, w podboju Krymu i w nieudanej próbie ratowania Szóstej Armii pod Stalingradem, a trzy miesiące później zadał siłom radzieckim wielką klęskę w bitwie pod Charkowem. Książka jest przy tym czymś więcej niż tylko biografią znakomitego dowódcy; autor rzuca światło na konflikt pomiędzy generałem a jego politycznymi zwierzchnikami oraz na dylematy moralne, przed którymi stawał. W dzisiejszych Niemczech postać Mansteina wciąż budzi gorące spory - jest on symbolem klasy wojskowych, którzy dystansowali się od polityki, lecz których działania (lub bezczynność) otworzyły Hitlerowi drogę do działań napastniczych i do holokaustu. Oskarżony o zbrodnie wojenne i skazany na 18 lat więzienia, wyszedł po trzech i doradzał rządowi RFN przy odbudowie armii w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Książkę wzbogacają wkładki ilustracyjne z planami bitew i archiwalnymi fotografiami.
Data wydania: 2011-03-25
ISBN: 978-83-62478-07-1, 9788362478071
Wydawnictwo: Bukowy Las
Seria: Arsenał
Stron: 648

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Manstein. Najlepszy generał Hitlera? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Manstein. Najlepszy generał Hitlera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl