Maria Magdalena. Prawda, legendy i kłamstwa

Amy Welborn
Maria Magdalena. Prawda, legendy i kłamstwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zainteresowanie postacią świętej Marii Magdaleny przeżywa dziś renesans. Przez całe wieki jej osobę interpretowano na wiele różnych sposobów. Kim naprawdę była? Apostołką Apostołów? Świętą grzesznicą? Niosącą mirrę? Małżonką Jezusa? Boginią? Amy Welborn poddaje dokładnej analizie rozwój kultu świętej Marii Magdaleny - od wczesnego chrześcijaństwa do czasów nam współczesnych. Przedstawia, jak na przestrzeni wieków zmieniała się interpretacja jej postaci i jej znaczenie w życiu chrześcijan. Autorka nie ogranicza się jedynie do wskazania miejsca Marii Magdaleny w nauce Kościoła, zachodniego i wschodniego, pokazuje również, jak funkcjonowała o­na w literaturze, zwłaszcza hagiograficznej, i sztuce oraz jak osoba świętej wykorzystywana jest dzisiaj - kto podpiera nią własne doktryny i w jakim celu.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89862-71-6, 9788389862716
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
Stron: 185

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Maria Magdalena. Prawda, legendy i kłamstwa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Maria Magdalena. Prawda, legendy i kłamstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl