Martha F.

Nicolle Rosen
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Martha F.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"O Marcie Freud, przez ponad pół wieku żonie ""ojca psychoanalizy"", wiadomo niewiele. Żyła zawsze w cieniu męża, z nim i tylko dla niego. Dlaczego porzuciła samodzielne myślenie i nie próbowała decydować o swym losie? Co sprawiło, że poświęciła się bez reszty nie swojemu życiu? Ówczesne wychowanie i obyczaje, a może charyzma profesora? Nad tym wszystkim powieściowa Martha Freud zastanawia się już po jego śmierci, jako sędziwa wdowa. I nagle okazuje się, że sama dla siebie stanowi wielką zagadkę... Niezwykły portret inteligentnej kobiety, żyjącej w Wiedniu, a potem na emigracji w Londynie, jej rodziny i oczywiście samego Freuda - postaci bynajmniej nie tak poczciwej i kryształowej jak mogłoby nam się wydawać."
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-247-0079-0, 9788324700790
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 192

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Martha F. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@dasti03
2009-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Biografie. Dzienniki. Wspomnienia

Generalnie dobra książka. To zbeletryzowana biografia żony Zygmunta Freuda - pieszczotliwie nazywanego Sigim. Biografia kobiety żyjącej w cieniu swego sławnego męża. Żyjącej nie tylko z nim, ale i dla niego. Kobiety, która zrezygnowała z siebie, by nieustannie usługiwać (uszczęśliwiać?) mężowi.Po jego śmierci przychodzi czas na refleksję i na szczerość. Martha jest kobietą rozgoryczoną. Złości się na męża, ale przede wszystkim na siebie. Na swą uległość, całkowite poddanie się woli męża, jego kaprysom i zachciankom. To spowiedź kobiety, której wydawało się, że jest szczęśliwa...

{} | link |
@Kasia1382
2011-04-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Martha F.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl