Martwy punkt

Mateusz Baczyński
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Martwy punkt
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Spektakularne śledztwo, czy kłamstwo, w które uwierzyła cała Polska?

W sierpniu 1998 roku w bestialski sposób zamordowano 17-letnią Iwonę Cygan z małopolskiego Szczucina. Ciało brutalnie pobitej i uduszonej drutem nastolatki znaleziono w odludnym miejscu nad Wisłą. Dopiero 20 lat po tych wydarzeniach policyjne Archiwum X ogłosiło, że sprawców zabójstwa udało się zatrzymać.

Przez ten czas miała panować wokół tej zbrodni zmowa milczenia, a wszyscy, którzy chcieli ją przerwać, ginęli w tajemniczych okolicznościach.
Czy taka jest jednak prawda?

Mateusz Baczyński jako pierwszy dziennikarz dotarł do pełnych akt tej sprawy. Z jego śledztwa wyłania się wstrząsający obraz pracy organów ścigania, które całkowicie ignorowały dowody podważające ich teorie, manipulowały opinią publiczną i w konsekwencji nakręcały spiralę nienawiści wobec podejrzanych. W tej sprawie powstało już wiele materiałów prasowych i telewizyjnych, które powielały te same informacje.
Co, jeśli nie były one prawdziwe? Czy Archiwum X faktycznie zatrzymało zabójców Iwony Cygan? Co tak naprawdę wydarzyło się w tamtą sierpniową, burzową noc?

Wydanie 1
Data wydania: 2023-09-25
ISBN: 978-83-8250-322-7, 9788382503227
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Kategoria: Reportaż
Stron: 272
dodana przez: Vernau

Autor

Mateusz Baczyński Dziennikarz śledczy Onetu. Wcześniej związany z radiem - jako reporter pracował m.in. w Antyradiu, Radiu Eska i Radiu Plus. Laureat nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski i Nagrody im....

Pozostałe książki:

Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca Martwy punkt W mroku. Sprawa zabójstwa Iwony Cygan
Wszystkie książki Mateusz Baczyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Prawda czy fałsz?

10.10.2023

Bardzo lubię czytać reportaże również z gatunku true crime, a jeśli stworzył go dziennikarz śledczy, to już żadna siła nie zniechęci mnie do lektury. Martwy punkt traktuje o śledztwie, o którym było bardzo głośno. Przez jakiś czas prawie cała Polska żyła sprawą bestialsko zamordowanej nastoletniej Iwony Cygan. Leżący w Małopolsce Szczucin był na u... Recenzja książki Martwy punkt

@jorja@jorja × 24

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jorja
2023-10-10
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Martwy punkt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat