Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji

Mateusz Baczyński, Janusz Schwertner
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Elitarne służby specjalne przeciw mafii

Poznajecie ludzi, którzy biorą udział w operacjach najwyższego ryzyka.

Polska to wschodnia granica Unii Europejskiej, skrzyżowanie szlaków przerzutowych broni, narkotyków, handlu ludźmi i pojazdami. Mafie z wielu krajów czerpią tu ogromne zyski, a najwięksi twardziele polskie policji próbują powstrzymać bezwzględnych gangsterów.

Strzelaniny, wojny gangów, podkładanie bomb i pościgi to codzienność polskich antyterrorystów. Teraz po raz pierwszy ujawniają tajniki swojej pracy. 

Opowiadają o najbardziej niebezpiecznych i dramatycznych akacjach w swoim życiu oraz kolegach, których stracili w trakcie służby. 

To historia bez cenzury opowiedziana z perspektywy ludzi, którzy każdego dnia ryzykują życie i toczą wojnę z największymi grupami przestępczymi w kraju.
Data wydania: 2019-09-04
ISBN: 978-83-240-5805-1, 9788324058051
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Reportaż
Stron: 429
dodana przez: ZaczytanaMalwa

Autor

Mateusz Baczyński Mateusz Baczyński Dziennikarz śledczy Onetu. Wcześniej związany z radiem - jako reporter pracował m.in. w Antyradiu, Radiu Eska i Radiu Plus. Laureat nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski i Nagrody im....

Pozostałe książki:

Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca
Wszystkie książki Mateusz Baczyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Antyterroryści, czyli polskie elitarne siły specjalne.

10.06.2020

Antyterroryści, czyli polskie elitarne siły specjalne. O tych wysokiej klasy policjantach napisali książkę dwaj młodzi dziennikarze Onetu - Mateusz Baczyński i Janusz Schwertner. Kto ich nie zna, może obejrzeć na youtubie ich cykl wywiadów z legendarnymi polskimi policjantami i policjantką - "Gry uliczne". Książka ma formę wywiadów z antyterrorys... Recenzja książki Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji

@Vernau@Vernau × 6

Antyterroryści

23.09.2019

"Policja to nie jest jedna brać, zdarzają się sprzedajni gliniarze." W naszym kraju krzyżują się szlaki wielu mafii z różnych stron świata, próby ich powstrzymania podejmują najwięksi twardziele polskich służb specjalnych. Wiele z tych akcji kończy się sukcesem, ale zdarzają się też takie w których los i szczęście mają do powiedzenia najwi... Recenzja książki Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji

Genialna książka!

1.02.2020

Wspaniała lektura, która porwała mnie całkowicie! Pierwsza książka, która zdradzi nam tajniki pracy Antyterrorysów i pokaże, jakimi są ludźmi, jak wygląda służba i co najważniejsze jak to wszystko w ogóle się zaczęło! Podeszłam do niej z wieloba obawami, ale szybko przekonałam się, że były one zupełnie niepotrzebne! Książka wciągnęła mnie od pierw... Recenzja książki Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2022-05-07
7 /10
Przeczytane Posiadam 2022

Książka - wywiad, którego tematem są polskie jednostki antyterrorystyczne. To opowieść o początkach sięgających zuchwałych lat osiemdziesiątych, transformacji jakie przyniosła zmiana władzy aż po dziś dzień. Wszystkie rozmowy prowadzone są albo z byłymi operatorami konkretnych wydziałów bądź też tymi, którzy trwają nadal w czynnej służbie.

Szerokie ujęcie czasowe i różnorodność opinii rozmówców pozwala na całkiem bogate wyobrażenie pracy, która wiąże się z porwaniami, wymuszeniami i wszelkimi przypadkami zorganizowanych grup przestępczych. Od świtu do zmierzchu, dzień za dniem, noc za nocą.

Ciekawie opowiedziana historia, strasznie dużo tematu "Magdalenki", który miałem wrażenie, stał się osią wszelkich zmian w planowaniu jak i świadomości samych operatorów. Może właśnie dlatego został tu tak mocno napiętnowany. To opowieść o pasji i oddaniu. O ciągłej walce ze swoim strachem i bezwzględnymi przestępcami. O śmiesznych sytuacjach, wpadkach, które nagłośniły w swoim czasie media, mocnych starciach, wymianie ognia i użyciu środków przymusu bezpośredniego.× 7 | link |
@Vernau
2020-06-10
7 /10
Przeczytane Policjanci
@ladymakbet33
2022-10-17
8 /10
Przeczytane
@Zaczytane_koty
2020-04-17
8 /10
Przeczytane
@WolneLitery
2020-02-01
9 /10
@Julka_2
2019-09-28
10 /10
Przeczytane
@ZaczytanaMalwa
2019-09-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Policja to nie jest jedna brać, zdarzają się sprzedajni gliniarz. ”
× 2
#
“Nasz zawód uczy pokory. Znamy przypadki, że nasi ludzie byli ciężko poturbowani, a ostatecznie wychodzili z opresji bez szwanku. Ale bywa czasem na odwrót, że można stracić życie z błahego pow...”
#
“O tym, jak potoczy się akcja, decydują ułanki sekund. Cokolwiek zaplanujesz, choćbyś planował najdokładniej, jak potrafisz, może posypać się jak domek z kart.”
#
“We mnie funkcjonariusze AT, z którymi współpracowałam zresztą przez wiele lat, budzili, budzą i pewnie będą budzili podziw, szacunek i uznanie. Wykonują najniebezpieczniejszą pracę, poświęcają...”
#
“Policja nie jest od lubienia. Jak chcesz iść do policji po to, żeby cię lubili, to lepiej znajdź sobie inną pracę. Zmień zawód. Musisz sobie w głowie tak poukładać, że cię będą wyzywali i poni...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl