Maus Opowieść ocalałego Mój ojciec krwawi historią I tu się zaczęły moje kłopoty

Art Spiegelman
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Maus Opowieść ocalałego Mój ojciec krwawi historią I tu się zaczęły moje kłopoty
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Maus jest książką, od której nie można się oderwać. Kiedy dwie myszy mówią o miłości, jesteś poruszony, kiedy cierpią - płaczesz. (...) a kiedy kończysz Mausa, jesteś nieszczęśliwy, że porzuciłeś ten magiczny świat i czekasz na następną część, dzięki której do niego powrócisz." Umberto Eco Maus to jedna z najważniejszych powieści graficznych w historii tego medium. Dzieło mistrzowskie, odważne pod względem formy i treści, jest próbą zrozumienia historii XX wieku z perspektywy indywidualnych ludzkich losów. Maus, jako pierwszy komiks w historii, został uhonorowany nagrodą Pulitzera w 1992 roku. Nowa edycja komiksu Maus zawiera oba tomy w jednym zbiorczym wydaniu. Pierwsza część Mausa wprowadza czytelnika w świat trudnych relacji rodzinnych łączących Władka Szpigelmana i jego syna Arta. Komiks opowiada historię Władka z okresu jego życia w Polsce w Bielsku Białej, na krótko przed wybuchem wojny i po wkroczeniu Niemców do Polski. W drugiej części Władek kontynuuje swoją opowieść od momentu, gdy trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Maus to jedna z najważniejszych powieści graficznych w historii tego medium. Dzieło mistrzowskie, odważne pod względem formy i treści, jest próbą zrozumienia historii XX wieku z perspektywy indywidualnych ludzkich losów. Maus, jako pierwszy komiks w historii, został uhonorowany nagrodą Pulitzera w 1992 roku.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-61762-03-4, 9788361762034
Wydawnictwo: Post
Kategorie: Historia, Komiks
Stron: 302

Autor

Art Spiegelman Art Spiegelman
Urodzony 15 lutego 1948 roku w Szwecji (Sztokholm)
Rysownik amerykański pochodzenia polsko-żydowskiego; laureat Nagrody Pulitzera, którą dostał w 1992 za komiks Maus. W styczniu 2011 otrzymał nagrodę Grand Prix za całokształt twórczości na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême. Jest synem ży...

Pozostałe książki:

Maus I: Mój ojciec krwawi historią Maus II: I tu się zaczęły moje kłopoty MAUS I & II Maus: Mój ojciec krwawi historią Maus
Wszystkie książki Art Spiegelman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Maus Opowieść ocalałego Mój ojciec krwawi historią I tu się zaczęły moje kłopoty aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@deadbishop
2011-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Maus Opowieść ocalałego Mój ojciec krwawi historią I tu się zaczęły moje kłopoty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe