Mela Muter. Gorączka życia

Karolina Prewęcka
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mela Muter. Gorączka życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Mela Muter. A właściwie Maria Melania Mutermilch. Wybitna polska malarka, zaliczana do kręgu École de Paris. Urodziła się w 1876 roku w Warszawie, w rodzinie zamożnego żydowskiego kupca Fabiana Klingslanda. Zmarła w 1967 roku, w Paryżu. Do Paryża, razem z mężem i synkiem, wyjechała z Warszawy w 1901 roku. Piękna kobieta, paryska muza najwybitniejszych artystów pierwszej połowy XX wieku. Była wielką miłością Leopolda Staffa. Została kochanką słynnego francuskiego działacza socjalistycznego Raymonda Lefebvre’a. Przyjaźniła się i korespondowała z Rainerem Maria Rilke. Malowała portrety, pejzaże, martwe natury. Była już znana w Europie przed Drugą Wojną Swiatową. Po wojnie, w biedzie i samotności, została niemal zapomniana. Dopiero od niedawna, na nowo, zdobywa wielbicieli. Jej obrazy są poszukiwane przez kolekcjonerów. Osiągają ceny od kilkunastu, do kilkuset tys. złotych. Książka Karoliny Prewęckiej: „Mela Muter. Gorączka życia” jest pierwszą, dużą opowieścią, o tej wielkiej artystce, jej życiu i twórczości, na tle historii XX wieku.  
Data wydania: 2019-10-17
ISBN: 978-83-65411-43-3, 9788365411433
Wydawnictwo: Fabuła Fraza
Kategorie: Biografia, Reportaż
Stron: 326
dodana przez: Mirko
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Karolina Prewęcka Karolina Prewęcka
Urodzona w 1967 roku w Polsce
Karolina Prewęcka - dziennikarka prasowa, autorka książek. Ukończyła dziennikarstwo i etnografię w Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilkanaście lat pracowała w redakcji pisma branżowego Media i Marketing Polska.

Pozostałe książki:

Mag. Stefan Ossowiecki Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień Kim będę... Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam Papcio Chmiel udomowiony
Wszystkie książki Karolina Prewęcka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mela Muter - nieznana i niezwykła

WYBÓR REDAKCJI
9.11.2019

Francuska malarka polskiego pochodzenia. Kobieta intrygująca i niezależna. Muza artystów i kochanka Leopolda Staffa. Mela Muter to postać, której historia jest warta poznania. Muszę szczerze przyznać, że nie słyszałam wcześniej o Meli Muter. Ale coś mnie tknęło, by zainteresować się jej biografią. Dzięki uprzejmości serwisu @Link, miałam tę prz... Recenzja książki Mela Muter. Gorączka życia

@Zaneta@Zaneta × 4

Moja opinia o książce

Opinie

@abdita
2022-08-23
6 /10
Przeczytane
@Zaneta
2019-11-09
8 /10
Przeczytane Listopad 2019

Cytaty z książki

O nie! Książka Mela Muter. Gorączka życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl