Miasto Krwi

Kamil Dziadkiewicz
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Miasto Krwi
Książka Miasto Krwi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Siedemnasty wiek, Hyruf. Epoka krwawych wojen religijnych. Poniżany przez ojca z powodu kalectwa Mulgih Thadur nie może dłużej znieść maltretowania siebie i swojej matki. Doprowadzony do ostateczności popełnia makabryczne morderstwo, które pozoruje na samobójstwo. Nie wie jednak, że z ukrycia obserwuje go człowiek Garlona, najważniejszej figury świata przestępczego Hyruf. Popełnione z desperacji zabójstwo wprowadza go na drogę zła, z której nie ma już odwrotu. Chcąc chronić rodzinę, godzi się na najgorsze z możliwych czynów. Początkowo zmuszany przez szantażujących, z czasem odnajduje się w profesji i przechodzi na stronę tych, z którymi walczył – najpierw zakłamanych duchownych, potem reformatorów – opętanych żądzą krwi przeciwników Kościoła.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-8083-076-9, 9788380830769
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 336

Autor

Kamil Dziadkiewicz - pasjonat podróży, dobrej literatury i sportu. Historia jest jego drugą miłością, co widać w jego debiutanckiej powieści Miasto krwi. Pisze fantasy opartą na wydarzeniach historycznych. W pracy codziennej posługuje się językiem no...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odwieczna walka dobra ze złem

"Świat jest jedynie tyglem, w którym ścierają się potężne siły". Literatura fantasy z pewnością nie jest gatunkiem po jaki sięgam zbyt często. Muszę jednak przyznać, że od czasu do czasu, w celu urozmaicenia mojego czytelniczego życia, postanawiam sobie lekturę utrzymaną w tym klimacie, przeczytać. Nie jestem żadnym znawcą w tej materii i w zasadzie od literatury tego typu wymagam jednego – przeniesienia w zupełnie inny świat, który pozwoli mi oderwać się od szarej, znanej mi rzeczywistości. Debiutowi Kamila Dziadkiewicza w dużej mierze się to udało, a to już duży sukces. Kamil Dziadkiewicz... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Chassefierre
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Literatura polska

Mam problem z tą książką. We wstępie autor stwierdza, że ,,Miasto krwi’’ jest opowieścią fantasy. Przygotowałam się zatem na dobry debiut, sięgnęłam po kawę i czytałam czekając na pojawienie się dobrej akcji. Później zaś czekałam chociaż na pojawienie się jakiegoś elfa.

Na próżno. Nie doczekałam się.

Ale od początku: akcja ,,Miasta krwi’’ rozkrywa się w XVII wieku, w fikcyjnym mieście Hyruf, którego pierwowzorem był Londyn czasów Cromwella. I pod tym względem, to jest pod względem klimatu świata przedstawionego powieść trzyma poziom mniej więcej do rozdziału zatytułowanego ,,Czerwony parlament’’. Później piękny siedemnastowieczny klimat pryska i do końca nie powraca. Wielka to szkoda.

Głównym bohaterem ,,Miasta krwi’’ jest Mulgih Thadur, chromy młodzieniec o sparaliżowanej połowie twarzy. Jego przygoda z półświatkiem Hyruf zaczyna się, rzec by można, dość klasycznie – bohater wychował się w patologicznej rodzinie, jego ojcem był alkoholik bijący matkę. Pewnego dnia Mulgih postanowił przerwać tą pętlę nieustannej i wciąż narastającej agresji mordując własnego ojca. Wtedy niebywały talent młodego Thadura dostrzegł człowiek o imieniu Garlon.

Od tej pory Mulgih z jakiegoś powodu staje się znanym zabójcą. Napisałam ,,z jakiegoś powodu’’, bo w książce nie zostało wytłumaczone, w jaki sposób nazwisko Thadura stało się w Hyruf tak sławne. Uprzedzam przy tym, że wytłumaczenie, jakoby zabójstwo ojca było tak znaczącym epizodem w życiu tego młodzieńc...

{} | link |
@awiola
2016-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Miasto Krwi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}