Milczenie owiec

autor: Thomas Harris
Milczenie owiec
4.51
Ocena 4.51 na 5 możliwych
Na podstawie 98 ocen kanapowiczów
Seria morderstw młodych kobiet wywołuje panikę w Stanach Zjednoczonych. Wszys...
Seria morderstw młodych kobiet wywołuje panikę w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie zbrodnie dokonywane są z niezwykłym okrucieństwem. Śledztwo prowadzi początkująca funkcjonariuszka FBI Clarice Starling. Musi uciec się do pomocy przebywającego w szpitalu dla psychicznie chorych przestępców zbrodni...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9771898310847
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

Milczenie owiec
"- A więc coś cię obudziło. Co? Coś ci się śniło? Co to było? - Obudziłam się i usłyszałam krzyk owiec. Obudziłam się w ciemności i gdzieś obok przeraźliwie beczały owce... " Psychopatia - "trwała dewiacja charakteru, przejawiająca się aspołecznymi zachowaniami, niestałością, impulsywnością, nieu...
Czy owce Clarice Starling w końcu umilkną?
Hannibal Lecter to popularna postać filmowa. Bo kto nie zna doktora-kanibala? Powstał o nim serial i trzy filmy, więc trudno byłoby go przegapić. Czytelnikom szczególnie, gdyż z jego udziałem powstały aż trzy książki. Dla mnie prawdziwa gratka, bo po przeczytaniu Milczenia owiec już wiem, że Hann...
Napisz swoją opinię

Opinie

@wiedzma
@wiedzma 2008-09-15
Przeczytane (2008-09-15)
Pamiętam, że jak byłam mała i leciał ten film w telewizji to mama mi nie pozwalała oglądać, bo "jest on dla dorosłych i są tam drastyczne sceny". Przez kilka lat żyłam w przekonaniu, że jest to straszny film, więc jeszcze chętniej pobiegłam do biblioteki (kiedy już byłam troszkę starsza) i przed mamą po kryjomu czytałam tą książkę. I teraz czytając tą książkę kilkakrotnie (oraz oglądając film) stwierdzam, że zawiodłam się troszkę na niej, ponieważ aż taka straszna nie była, ale za to podobał mi się Hannibal za ten jego język i styl wypowiadania się oraz za to, że jest bardzo interesującą postacią. Książka jest trzymająca w napięciu, ciekawa i można naprawdę ją polubić. Polecam.
@atrammarta
@atrammarta 2010-05-09
Przeczytane (2007-07-28)
Ze świecą szukać książki dorównującej poziomowi "Milczenia owiec". Przede wszystkim wciągająca. Wciągająca do tego stopnia, że nie zwraca się uwagi na nic innego. Po drugie - niesamowicie dużo aspektów psychologicznych. A Lecter jest jedną z moich ulubionych postaci literackich. Smutne, że tak wiele osób zaraz przy komentarzu do książki, wspomina o filmie.
@mecka
@mecka 2009-07-20
Przeczytane (2009-07-20)
Trzeba przyznać, że doktor Lecter potrafił się wysłowić. Mówił naprawdę pięknie i zagadkowo. Poza tym był nad wyraz inteligenty. Książka bardzo przypadła mi do gustu, chociaż mama próbowała mnie od niej odwrócić. Przeczytałam jednym tchem.
@Krasnoludek
@Krasnoludek 2012-10-23
Przeczytane (2012-09-27)
Uwielbiam serię z Hannibalem Lecterem. Swojego czasu przychodziłam do domu i raz po raz czytałam wszystko od początku - aż się mnie mama bała;) " Milczenie owiec" to jedna z najlepszych książek jak mi wpadła w ręce. Jest tutaj wszystko co do gatunku należy - tajemnica, zbrodnia, dobrze przedstawiona sfera psychologiczna mordercy i osoba dzięki, której skala podniecenia i tajemniczości wzrasta w zaskakującym tempie, czyli oczywiście Hannibal. Polecam bardzo, bardzo jak to mówi moja mała siostrzyczka;)
IR
@Inqba 2007-06-21
Przeczytane (2007-08-07)
Dobra. Niestety nie mozna wiele wiecej o tej ksiazce powiedziec. Po tak slawnym tytule spodziewalam sie czegos wiecej. Dr Lecter rzeczywiscie wciaga jako postac, niestety do tego dodanie "uroczej mlodej Pani z FBI" jest dla mnie kiepskim trickiem... podobno film jeszcze gorzej wypadl gdyz zrobiono miedzy nimi romans.
MI
@misheall 2011-03-11
Przeczytane (2010-11-29)
Książka bardzo przypadła mi do gustu. Wciąga, trzyma w napięciu. Czasami sama wyobraźnia płatała mi figle, gdy próbowałam wyobrazić sobie, jak w ogóle to wszystko mogłoby wyglądać. Strasznie podobał mi się styl wysławiania Lectera. Autor pozwolił mi się wczuć w rolę bohaterki, co według mnie jest niesamowitą zaletą!
@Alassea
@Alassea 2011-01-06
Przeczytane (2011-01-06)
Książka wciągająca, ale niestety(jak dla mnie) za krótka, przeczytałam ją jednym tchem. Świetnie stworzone postacie, miałam szczęście, że przed przeczytaniem książki nie oglądnęłam filmu. Teraz z chęcią wracam do wybranych momentów, a niektóre cytaty znam na pamięć.
@SYSTEM
@SYSTEM 2007-08-28
Przeczytane (2007-08-07)
@ Inqba: romans w Milczeniu owiec? No skąd! Pewnie chodziło ci o "prawie ostatnią" część - Hannibal.A sama książka? Dużo gorsza od filmu, ale jeszcze niezła. Najlepsza w całej serii jest pierwsza, Czerwony smok. Potem było już coraz gorzej.
@Emaleth
@Emaleth 2012-06-02
Jedna z niewielu książek, którą z takim samym zainteresowaniem przeczytałam po raz drugi. Wciągająca, z dobrze zbudowanym napięciem. Moim zdaniem również film na jej podstawie jest świetny, jedna z najwierniejszych ekranizacji.
@Lloret
@Lloret 2008-09-13
Przeczytane (2008-08-08)
Od czasu, kiedy sięgnęłam po książkę Hannibal Lecter stał się jedną z moich ulubionych postaci literackich. Język, którym książka została napisana, sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Lektura obowiązkowa :)
Współtworzący tę stronę
puchar
IR
@Inqba pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Thomas Harris
Thomas Harris (ur. 11 kwietnia 1940 w Jackson w stanie Tennessee) - amerykański pisarz, autor thrillerów psychologicznych. Po ukończeniu studiów na Baylor University rozpoczął karierę dziennikarską...
Inne książki:
Książka Czerwony smok
Książka Czarna niedziela
Książka Hannibal
Książka Hannibal