Cari Mora

Thomas Harris
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Książka Cari Mora
Książka Cari Mora
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Thomas Harris, twórca Hannibala Lectera, autor Milczenia owiec i Czerwonego smoka, wraca po 13 latach z nową książką. Cari Mora to wciągająca opowieść o złu, chciwości i mrocznej obsesji – Harris w najwyższej formie! Przestępcy od lat próbują wytropić skarb ukryty pod posiadłością należącą niegdyś do Pablo Escobara w Miami Beach. W wyścigu po 25 milionów dolarów w złocie prowadzi targany chorymi namiętnościami Hans-Peter Schneider – człowiek, który zarabia na życie, realizując przerażające fantazje bogaczy. Na drodze staje mu Cari Mora, piękna strażniczka rezydencji, która znalazła w Stanach schronienie przed przemocą panującą w jej kraju. Schneider wkrótce pozna zaskakujące umiejętno ści Cari i przekona się, jak silna jest jej wola walki. Między męskim pragnieniem a kobiecym instynktem przetrwania czają się potwory.
ISBN: 978-83-268-2823-2, 9788326828232
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Stron: 300
dodana przez: Smallbookworld

Autor

Thomas Harris, amerykański dziennikarz i pisarz, twórca thrillerów psychologicznych. W czasie studiów pracował jako nocny reporter kroniki kryminalno-policyjnej w „Waco Tribune-Herald”. Do 1974 roku mieszkał w Nowym Yorku i pracował w agencji prasow...

Książki Thomas Harris

Wszystkie książki Thomas Harris

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Złoto Escobara

Pamiętam jak będąc jeszcze dzieckiem, wzięłam z biblioteczki rodziców "Milczenie owiec" i po kryjomu przeczytałam w jeden dzień. Tak, jedni czytali Harrego Pottera - ja Hannibala Lectera. Od tego autora zaczęła się moja fascynacja umysłami przestępców. Nikt jednak w moim odczuciu nie dorównał Hanni... czytaj dalej »

Matka Boska Pieniążkowska, czyli "Cari Mora" Thomas'a Harris'a

Głównym bohaterem "Cari Mory" jest Hans-Peter Schneider- człowiek z chorymi upodobaniami seksualnymi, można by też napisać- psychopata, który próbuje znaleźć skarb ukryty przez Pablo Escobara w jednej z jego dawnych posiadłości w Miami Beach. Przeszkodą staje się jednak tytułowa Cari Mora- kobieta,... czytaj dalej »

@snaky_reads @snaky_reads

Najnowsza, mroczna odsłona twórczości Thomasa Harrisa!

Długo, bo aż trzynaście lat, przyszło nam czekać na kolejną odsłonę twórczości słynnego autora "Milczenia owiec" - Thomasa Harrisa. Dziś oto bowiem ten ceniony amerykański pisarz i dziennikarz powraca z najnowszą powieścią pt. "Cari Mora", która wpisuje się w klasyczny nurt psychologicznego thrill... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@wiktoriakoszalka2
2019-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
W sierpniu miałam okazję przeczytać książkę Cari Mora Thomas Harris. Nie spodziewałam się, że tak mnie ona wciągnie . Opowiada ona o ludziach, którzy chcą odnaleźć złoto , które znajduje się w domu już nieżyjącego miliardera Pabla Escobara w Miami Beach ,które w dni swojej śmierci kazał schować złoto swojemu człowiekowi. Villarreal - czlowiek dogaduje się z dwoma gankami ,ktore ofiarują mu pieniądze za informację gdzie znajduje się złoto. Lecz problemem nie jest znalezienie złota ,ale otworzenie sejfu w którym znajduje się złoto. Nieruchomość milioner jest wynajmowana przez filmowców i innych osób bo w dom znajduje się wiele różnych rzeczy i figur .
Pierwszy z ganków , którzy szukają z...
{} | link |
@Matka_z_ksiazka
2019-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Miami, dom Pablo Escobara. Dziewczyna o imieniu Cari Mora jest jego opiekunką. Według niektórych w domu tym zakopana jest część majątku don Pablo a Schneider ma na nie ogromną ochotę i zrobi wszystko aby je odkopać i zabrać z tego miejsca. Ale Schneider nie jest jedyną osobą, która szuka tego zaginionego skarbu.

Cari jako dziecko została wciągnięta do kolumbijskiej partyzantki, tam uczyła się walczyć, gotować, opatrywać rany. Jej największym szczęściem było to, że nie dała się „urobić”, była od tego mądrzejsza i dzięki tej mądrości przetrwała i udało jej się uciec do Ameryki. Jednak umiejętności, które zdobyła w partyzantce, przydadzą jej się w walce ze Schneiderem....
{} | link |
@Beata_
2019-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
TO
@tomek.n
2019-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
@kryminal_na_talerzu
@kryminal_na_talerzu
2019-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@izka91201
2019-09-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
@Ayla_Black
2019-09-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Uleczka448
2019-08-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@snaky_reads
@snaky_reads
2019-08-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane
@Orestea
2019-08-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@Anna_Krasniewicz_Frys
@Anna_Krasniewicz_Frys
2019-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
SI
@siwulka1990
2019-07-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@pod_lasem_czytane
2019-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}